אנזימים לבלב מזונות להימנע

סקירה כללית

אנזימים הלבלב הם כימיקלים טבעיים המסייעים לשבור שומנים, חלבונים ופחמימות על פי רשת סרטן הלבלב. מחלות מסוימות כמו סיסטיק פיברוזיס, ו pancreatitis יכול להשפיע על רמות אנזימים הלבלב, עוזב אותך עם מזונות מסוימים כי יש להימנע. אם אתם חווים כל נפיחות, עיכול, שלשולים או עצירות, דברו על רמות הלבלב אצל הרופא שלכם.

אוכל מבושל

כל מזון אשר מבושל היטב יש להימנע. חי מסביר כי מזון מבושל מציב זן גדול על הלבלב, והוא עשוי להיות גורם תורם להתפתחות של הלבלב ואת רמות האנזים בלבלב נמוך. מזון מבושל הוא כל דבר שאופה, מטוגן, מאודה או בגריל. נסו להוסיף מזון גולמי שהם אידיאליים כי הם מכילים את האנזימים המדויקים הדרושים לעיכול שלהם.

פחמימות מורכבות

קרן סיסטיק פיברוזיס קובעת כי אנזימי הלבלב במערכת העיכול משוחררים במעי הדק כדי לעזור לעכל מזונות מסוימים כמו פחמימות מורכבות. הימנעות פחמימות מעובדות ומורכבות יכול למנוע לחץ על הלבלב. תתרחק פריטים כמו לחם מחיטה מלאה, טורטיות גרגר שלם, צ ‘יפס שומן מלא קרום עבה. פריטים אלה נוטים להיות הגבוה ביותר בפחמימות פחמימות מורכבות.

חלבון / שומן

אנזימים הלבלב מכילים עמילאז, ליפאז ו טריפסין, כל אשר digest שומן וחלבון. אם רמות הלבלב גבוהות או נמוכות זה יכול להוביל לתסמונת ספיגה, או חוסר יכולת של המטופל לעכל שומן או חלבון על פי הרפואה של ג ‘ונס הופקינס. פריטים מזון כמו חמאה, או בשר כמו בשר ועוף, יש להימנע כדי להקל על הלחץ על הלבלב ועל האנזימים שלה.