בעיות המתרחשות בחיי העשרה

סקירה כללית

זה לא קל להיות נער, שלא לדבר על היותו הורה של נער. אתה יכול לנסות נואשות להבין מה עובר על דעתו של הנער שלך, לפעמים, תקשורת אולי נראה בלתי אפשרי. מאבקו של הילד להיות עצמאי, אך עדיין מחובר אליך, יכול להיות מבלבל במקרה הטוב. הבנת כמה נושאים שונים בני נוער הפנים יכול לעזור לך demystify את ההתנהגויות ואת העמדות להתעמת איתך על בסיס יומי.

סמים ואלכוהול

אחד החששות העיקריים רוב ההורים של בני נוער יש לוודא כי הילדים שלהם למנוע שימוש בסמים ואלכוהול. בני נוער לעיתים קרובות להתמודד עם כמות מופרזת של לחץ חברתי לנסות תרופות מסוימות, לעשן סיגריות או לשתות אלכוהול. על פי האקדמיה האמריקאית לפסיכיאטריה של ילדים ומתבגרים, בני נוער מתעללים בדרך כלל באלכוהול, תרופות מרשם ומשאפים, שאיפת אדים המתקבלים מדבק ואירוסולים, ותרופות ללא מרשם כגון תרופות קרות או שינה. ניסוי עם סמים ואלכוהול יכול להיות נפוץ במהלך שנות העשרה. בני נוער נוטים להרגיש בלתי ניתנים להריסה או בלתי מנוצחים ולא תמיד לוקחים בחשבון גורמי סיכון. אם הם לא זהירים או אם מעורבות הורים קטנה, כמה בני נוער עשויים לפתח התמכרות רצינית אלכוהול או סמים.

מִינִיוּת

שנות העשרה הן לעתים קרובות מבלבלות, מרגש שנים במונחים של מיניות. בני נוער חווים שינויים פיזיים ורגשיים המוליכים ל”הורמונים משתוללים “. הם מתנסים עם יחסים רומנטיים ועשויים לעסוק בהתנהגויות מיניות. לחץ חברתי עשוי להיות מרכיב נוסף של ניסויים מיניים, שכן בני נוער מסוימים עשויים לקיים יחסי מין רק משום שבן הזוג שלהם לוחץ עליהם או שהם חושבים שכל אחד אחר עושה זאת. לפי הקונגרס האמריקאי של רופאים מיילדות וגניקולוגים, בני נוער מסוימים עשויים לשאול אם הם ישר, דו מינית או הומוסקסואל. התמודדות עם סוגיות של מיניות מציג מספר רגשות קשים לבני נוער, כולל חרדה, דיכאון, כעס ותסכול.

משפחה וחברים

בני הנוער חייבים להתמודד עם הצרכים הסותרים והרצונות של בני משפחתם וחבריהם. לדברי המרכז לבריאות נשים צעירות, כמות הזמן בני נוער לבלות עם שותפים רומנטית וחברים יכול לעתים קרובות להוביל הלחימה בתוך המשפחה. יתר על כן, בני נוער לחוות לחץ חברתי כדי להתאים את האופן שבו הם לבוש, סוף שבוע או אחרי בית הספר פעילויות, איזה מוזיקה הם מקשיבים או איזה סוג של מכונית יש להם. בחיי משפחה, בני נוער עשויים להתמודד עם מאבקים אחים, גירושין, הפרדה או לחימה בין הוריהם מוות או מחלה של בני משפחה.

אקדמאים

רוב בני הנוער חשים כמות עצומה של לחץ אקדמי, כולל לחץ כדי להגיע למכללה טובה, לבחור את נתיב הקריירה הנכון, כדי לבצע היטב על בחינות הכניסה לקולג ‘או להצליח בשיעורים הנוכחיים שלהם. לפי מאמר שפורסם ב -8 בספטמבר 2006, הלחץ האקדמי העומד בפני בני נוער יכול להגיע מהורים, מורים ומדריכים בבתי הספר, ולעתים קרובות מעלים את מחירם על רווחתם.