בעיות עם החזקת מים במהלך ההריון

סקירה כללית

החזקת מים במהלך ההריון ידועה כמו בצקת הריון. זוהי תופעת לוואי נפוצה, במיוחד בשליש השלישי. אתה עלול למצוא את הרגליים והרגליים להתנפח על פני היום, הידיים והזרועות שלך עשוי להיות גם מושפע קלה. רוב בצקת הריון היא נורמלית ללא דאגה, אבל תמיד לבדוק עם הרופא המייל שלך רק במקרה.

בצקת וקרפל מנהרה

נשים שיש להן תסמינים של תסמונת התעלה הקרפלית בפרקי הידיים ובזרועותיהם, מגלות שמצבן החמיר במהלך ההיריון. הסיבה לכך היא שהנוזל העודף שנשמר בזרועותיך מפעיל לחץ על עצבים שכבר נפגעו. למרבה המזל, אפקט זה הוא חולף וצריך לסגת לאחר ההריון שלך הושלמה.

רעלת הריון

לפעמים, שימור מים מוגזם הוא סימפטום של מצב חמור מאוד שנקרא רעלת הריון. רעלת הריון היא תסמונת המציגה סימפטומים כולל בצקת ולחץ דם גבוה מאוד. זה יכול לבוא במהירות רבה וזה יכול להיות קטלני גם לך וגם לתינוק שלך, על פי אוניברסיטת מרילנד המרכז הרפואי. אם אתם חווים נפיחות או החזקת מים בפנים, נפיחות רצינית של הידיים, או החזקת נוזלים פתאומית או מופרזת ברגליים או ברגליים, יידעו את הרופא מיד.

הסעד

התרופות לשימור מים במהלך ההריון הן פשוטות. לשתות הרבה מים, באופן פרדוקסלי, זה עוזר לשטוף נוזל מחוץ לגוף שלך. הרם את הרגליים, ונסה לא להשקיע יותר מדי זמן בעמדה אחת, בין אם זה עומד או יושב ליד שולחן. לנעול נעלי נוחות, לא צמוד מדי – ייתכן שיהיה עליך לעלות גודל או רוחב באופן זמני. אקופונקטורה עשויה גם לספק הקלה סימפטומטית זמנית.