הוא מקבל קצת שמש הולך להרוג אותי?

זה לא אתה, שמש, זה אני

בני האדם התפתחו להסתגל לסביבתם, והם עשו זאת בשמש. כתוצאה מכך, הגופים שלנו הסתגלו להיות בחוץ. אז, איך מגיעים כמה אנשים לקבל סרטן העור וחלקם ויטמין D לקוי?

פחד מהשמש

הפרופ ‘אנתרופולוגיה של פן סטייט, נינה ג’בלונסקי, אומרת שזה בגלל שבני אדם הם ניידים בעולם – וההסתגלות שהוזכרה לעיל, היתה ספציפית לסביבות המקוריות האמיתיות שלנו. ככל שאנו עוברים ממולדת אבותינו, כך אנו נמצאים בסיכון גבוה יותר לאבד את ההתאמות שבעבר נתנו לנו יתרון אבולוציוני.

ידידנו, השמש

לפני כשני מיליון שנים התפתח מלנין בבני אדם כדי להסדיר את תגובת הגוף לקרינה אולטרה סגולה. פיגמנט מותר מספיק קרינה אולטרה סגול בגוף כדי לייצר ויטמין D, ובני אדם נעשה השמש מופעל. מלנין גם הגן על העור מפני קרינת UV חזקה. כאשר בני האדם היגרו מקו המשווה למקומות כמו אנגליה ורוסיה, הם איבדו פיגמנטציה.

יום ראשון ותוספי מזון

הזן את הגלגל, את מנוע הבנזין ואת המטוס סילון. עכשיו בני אדם של פיגמנטים שונים לחיות ולחופש בכל רחבי העולם. הם גם חיים בעיקר בערים, שם החשיפה שלהם לשמש מוגבלת, ויכולתם לייצר ויטמין D מצטמצמת. המחקר של ג’בלונסקי מציין כי בעיות בריאותיות מתממשות כאשר אנשים אינם מקבלים מספיק שמש או כאשר קיימת אי התאמה בין הפיגמנטציה שלהם לבין קרינה אולטרה-סגולה.

אם העור שלך כהה, אומר יבלונסקי, יש לך יותר פיגמנט מלנין מאשר אם העור שלך הוא קל. משמעות הדבר היא כי כמה אבותיך התפתחו במקום שטוף שמש עם רמות גבוהות של UVR וכי יש לך כמה מובנה sunscreen טבעי. אם העור שלך הוא קל, זה אומר כמה אבותיך התפתחו תחת רמות נמוכות של UVR וכי העור שלך הוא רגיש יותר לאור השמש חזק. על ידי התבוננות העור שלך, אתה יכול ללמוד הרבה על התנאים הסולאריים תחת אשר אבותיך התפתחו.

Jablonski קורא לאנשים לשקול את הגיאוגרפיה שלהם ואת אורח החיים בעת קבלת החלטות על בריאותם. האם יש שמש חזקה השנה? האם יותר זמן בילה בחוץ או בבית?

“על ידי הערכת פרמטרים פשוטים אלה של החיים שלך, אתה יכול להבין אם צבע העור שלך מתאים היטב למיקום שלך ואת אורח החיים או אם יש רמה מסוימת של חוסר התאמה”, מסביר יבלונסקי. “רוב האנשים בימים אלה חייבים לפצות בצורה כלשהי על חוסר התאמה בין העור שלהם ואת המיקום שלהם ו / או אורח חיים.”

עבור אנשים עם עור כהה המתגוררים במקומות עם אור שמש חלש ועובדים בתוך הבית, זה אומר שהם צריכים לפצות על היעדר ויטמין D הייצור על ידי וודא שהם מקבלים מספיק D דרך תוספי, אומר Jablonski.

דיאטה לבדה היא לא אופציה כשמדובר מקבל מספיק ויטמין D.

עבור אנשים עם עור בהיר לחיות במקומות עם אור שמש חזק, פיצוי על חוסר התאמה בין פיגמנטציה ומיקום פירושו ללבוש קרם הגנה, בגדים וצורות אחרות של הגנה מפני השמש כדי להגן מפני ההשפעות המזיקות של UVR.

“כמו שאר תושבי כדור הארץ, התפתחנו תחת השמש, ואנחנו בעצם מותאמים היטב לשמש”, אומר יבלונסקי. “הבעיות שיש לנו עם השמש היום, כי התוצאה שלנו מקבל מעט מדי או יותר מדי אור השמש שלנו הם עושים שלנו והם בעיקר בשל אורח חיים מודרני, ועל העובדה שאנחנו חיים הרבה יותר זמן מאשר רוב אבותינו. כאשר אנו מבינים ומעריכים זאת, אנו יכולים לעשות פיצוי הולם באמצעות ההתנהגות והתרבות שלנו “.

ד”ר לן ליכטנפלד, סגן קצין הרפואה הראשי של האגודה האמריקאית לסרטן, סובל מסרטן העור. ליכטנפלד השתתף בפגישה בנוגע ללוחות הזמנים של מדיקייר – הו, החיים המרגשים של מרפא מודרני – כשאחד מעמיתיו טפח על שכמו והוביל אותו החוצה. קבוצה של חמישה רופאי עור שהשתתפו בפגישה ביצעה התערבות וסיפרה לו שיש להסיר מיד את הגולה על פניו. הם קבעו את המינוי, ודרמטולוג הוציא תא בסיסי. ליכטנפלד הופיע כעבור שבוע לפני הקונגרס כדי להעלות את המודעות לסרטן העור עם תחבושת על פניו.

כמו ליכטנפלד, יותר מ -3.5 מיליון אמריקנים מאובחנים מדי שנה עם סרטן העור. סרטן העור מהווה כמחצית מכל סוגי הסרטן המאובחנים בארץ. אם מספר זה נראה גבוה, זכור כי העור הוא האיבר הגדול ביותר בגוף האדם, והיא מבצעת מגוון רחב של פונקציות חשובות, הכוללות, למשל, שמירה על האומץ שלך נופל על הרצפה.

הרוב המכריע של 3.5 מיליון אבחנות סרטן העור הן סרטן קטלני לא בסיסי וקטלני. מלנומה היא הצורה הרצינית ביותר של סרטן העור. הוא מהווה כ -76,690 מקרים חדשים בשנה והוא הגורם ל -9,480 מקרי מוות בשנה.

לדברי ליכטנפלד, המדע המקשר בין חשיפה לשמש לסרטן העור הוא מוצק, למרות מה שרופאי עור שונים אמרו להיפך. אחת הסיבות לקשר בין השמש לסרטן מעלה את הבעיה היא שאפשר לקבל סרטן עור קטלני מבלי להיחשף לשמש. מלנומה יכולה להיגרם על ידי תנאים תורשתיים או תנאים אחרים כגון תרופות.

באשר ויטמין D, Lichtenfeld מאמין שזה הכי טוב קיבל דרך ספקים.

“רוב המומחים מבינים כי להיות בחוץ הוא חלק אורח חיים בריא,” הוא אמר. “מה שאנשים צריכים לדעת זה שהם צריכים לעקוב אחר התנהגויות בטוחות השמש כשהם יוצאים החוצה, במיוחד כשהם הולכים לחוף. מה שהם לא צריכים לעשות זה לחפש את השמש כמקור של ויטמין D.

“תוספי הם זולים וזמינים מעבר לדלפק. זוהי דרך הרבה יותר בטוחה לקבל ויטמין D מאשר מחפשים את השמש. ”

שאלתי את הרופא אם זה מציאותי לצפות את כל המדינה כדי לקנות תוספי מזון תוך גם בהתמדה לעסוק בהתנהגות בטוחה לשמש.

“הם צריכים להיות (עושים את זה)”, אמר ליכטנפלד. “גופים מומחים מאמינים כי תחליף ויטמין D צריך להיות חלק הרגלי היומיום שלנו, וזה הרבה יותר בטוח הרבה פחות יקר לקחת ויטמין D מאשר זה להתמודד עם מגיפת סרטן העור שיש לנו במדינה הזאת.”

מה קרה, שאלתי, עם 20 דקות של שמש על העור?

“עשרים דקות של שמש באמצע החורף בפורטלנד, מיין, הוא שונה בהרבה מ -20 דקות של שמש באמצע הקיץ בפיניקס, אריזונה”, אמר ליכטנפלד. “לאנשים שונים יש סוגי עור שונים, והשפעות השמש על העור מצטברות לאורך זמן. יש לך מישהו עם עור בהיר, והם עשויים לשרוף או לקבל נזק מצטבר לאורך זמן. עשרים דקות ביום משתנה מאוד. זה משתנה על ידי הפרט. זה משתנה לפי מיקום “.

ליכטנפלד מעודד שכולנו “סליפ-סלופ-סטאפ”. גולשים על חולצה. Slop על 30 + SPF מגן השמש. סטר על כובע.

“שיזוף הוא סימן לנזק לעור”, הוא אומר. “הוא אכן מגן, כן, אבל הוא מגן עליך מפני נזק נוסף. זו תגובה של נזק, לא תגובה בריאה “.

עם זאת, השמש מעניקה יתרונות בריאותיים רבים. דו”ח 2008 שפורסם על ידי נתנאל מ ‘אומר כי חשיפה מוגזמת UVR מהווה רק 1 אחוז מכלל העול העולמי של המחלה, על פי דו”ח ארגון הבריאות העולמי 2006 “נטל עולמי של מחלות בשל קרינה אולטרה סגולה.”

המחקר של מד מציין כי מחלות רבות הקשורות לחשיפה מוגזמת של UVR הן שפירות יחסית – מלבד מלנומה ממאירה – והן מתרחשות בקבוצות גיל מבוגרות יותר עקב הפיגור בין חשיפה לביטוי או דרישה לחשיפה מצטברת. סרטן העור הוא נפוץ, אבל לא לעתים קרובות קטלני. אותו דו”ח של WHO 2006 מציין כי נטל מחלה שנתי גדול יותר עשוי לנבוע מחשיפה לא מספקת של UVR.

חיים בקווי רוחב גבוהים יותר – שבהם יש פחות חשיפה לקרינת UV – הראו כי הם מגבירים את הסיכון למוות מהלימפומה, השד, השחלות, המעי הגס, לבלב, הערמונית וסרטן אחרים. רמות נמוכות של ויטמין D קשורות גם לטרשת נפוצה, סוכרת מסוג 1, תסמונת מטבולית, יתר לחץ דם, דלקת מפרקים שגרונית, אסטמה ומחלות זיהומיות.

אתה יכול לראות איך זה מהווה חידה עבור הקהילה הרפואית. זה אפשרי כי אנשים נשארים מחוץ לשמש, כדי למנוע סרטן העור, שהוא במידה רבה לא קטלני, והם מציבים את עצמם בסיכון של סרטן הרבה יותר קטלני ומחלות כתוצאה מכך.

“אם אתם עושים ניתוח של סיכון-תועלת, אור השמש מגדיל את הסיכון לסרטן העור, אך מפחית את הסיכון לסרטן ההורג את האמריקנים”, אמר ד”ר ג’ון קאנל, מנכ”ל מועצת ויטמין D. “אור השמש מועיל מאוד”.

אור השמש גם מעניק יתרונות מעבר לייצור ויטמין D. זה הוכח לעזור לישון, לרסן דיכאון ואולי יותר. חוקרים מאוניברסיטת אדינבורו מצאו לאחרונה כי חשיפה לשמש עשויה לסייע בהורדת לחץ הדם. זה מחקר קטן, אבל אם התוצאות שלו להחזיק מעמד לאורך זמן, זה יכול להוביל יותר מומחים להסיק כי ירידה בלחץ הדם מועיל יותר לאוכלוסייה מאשר הסכנה של סרטן העור מלנומה לא.

אני לא ידעתי את זה לפני שראיינתי אותו, אבל אני עוקב אחר תוכנית דומה למה Cannell ממליצה, שהוא שילוב של שמש בטוח ותוספות. עד עכשיו זה עבד בשבילי.

כאשר כל הגוף נחשף לשמש ישירה לתקופות קצרות, הוא מייצר במהירות ויטמין D, כ -1,000 יחידות לדקה. ויטמין D המועצה ממליצה 5,000 עד 10,000 יחידות ביום. (אתה יכול לקרוא עוד על המלצות השמש שלה ואת ההמלצות של האגודה האמריקנית לסרטן בקישורים מתחת לסיפור הזה).

אמריקאים שחיים מדרום לאטלנטה מסוגלים לנצל את השמש הישירה היומית. מעל אטלנטה, במהלך מה Cannell שיחות ויטמין D חורף, האמריקאים צריכים לקחת ויטמין D ספקים כי אין מספיק שמש או ויטמין D בתזונה כדי לענות על הצרכים של הגוף. אני ממליץ לך לבדוק את הרופא איתך ולראות מה הם ממליצים לך.

זכרו, הגוף של כל אחד הוא שונה, ואת הגוף שלך מושפע גם איפה אתה גר גיאוגרפית. אז תהיי חכמה. ואם תקרא יום אחד סיפור על בחור שהתפוצץ בחניה – הרע שלי.