היתרונות והחסרונות של בריאות אוניברסלית חינם

Pro: הרחבת טיפול

האמריקאים הופכים מבולבלים יותר ויותר לגבי טיפול רפואי אוניברסלי, ואם זה אפילו פתרון סביר למערכת בריאות שבורה. מספר האמריקאים ללא ביטוח הוא מעל 45 מיליון דולר, על פי הקואליציה הלאומית לבריאות. ישנם יתרונות וחסרונות לסוג של מערכת טיפול אוניברסלי היתרון מתורגל במדינות אחרות.

Con: מסים גויסו

עם 45 מיליון אמריקאים מבוטחים, ו- CNN דיווח כי 45,000 אמריקאים גוססים בשנה כי אין להם גישה לטיפול רפואי בגלל עלויות, מערכת הבריאות אוניברסלית היה לתקן את הבעיה של affordability. טיפול רפואי אוניברסלי מרחיב את הטיפול באף אחד, ללא קשר למעמד החברתי או לחשבון הבנק. מדינות שיש להן מערכת בריאות אוניברסלית במקום יש אורך חיים ארוך יותר. לקנדים יש תוחלת חיים גבוהה יותר משלושה אחוזים מאמריקאים, על פי ארצות הברית.

Pro: צמצום עלויות רפואיות

למרות הטיפול הרפואי האוניברסלי הוא לעתים קרובות touted בתור “חינם”, זה בדרך כלל ממשלתי. מסים יצטרכו להעלות כדי להתאים לבריאות אוניברסלית, ואמריקאים רבים עלולים להיות שלילי לרווחים שלהם במס לשלם עבור טיפול רפואי של מישהו שלא עובד בכלל.

Con: אין תחרות

נכון לעכשיו, עלויות הפרטה מופרטות מאוד מנופחים. ללא הממשלה המסדירים את עלויות הטיפול הרפואי, דמי החולים ודמי הביטוח, מי לקבוע עלויות בתחום הבריאות צריך למעשה לרוץ על המערכת. מערכת הבריאות האוניברסלית תהיה מוסדר על ידי הממשלה, כך עלויות הכולל יהיה מופחת עם מערכת פיקוח יותר כדי להפחית את עלויות מנופחים לבדיקות, נשאר בבית החולים ונהלים.

Pro: מודלים עבודה קיימים

בקנדה ובאנגליה, עובדי הבריאות נחשבים עובדי הממשלה ולא עובדי בריאות פרטיים. משמעות הדבר היא כי כל מנתח, רופא משפחה ואחות הוא שילם באמצעות הממשלה, ואת שכרם מוסדרים על ידי הממשלה. משמעות הדבר היא כי התחרות על חולים שמדרבן את עובדי הבריאות כדי להיות טוב יותר בעיסוקים שלהם התמחויות נעלם. זה יכול להיות ירידה של אלה מוכנים ללכת מקצוע הרפואה הכוללת. אתה גם לא יוכל לבחור את הרופא הטוב ביותר פשוט על ידי התבוננות ההצלחות שלה בסיס המטופל.

אחד היתרונות הגדולים ביותר עבור מערכת הבריאות אוניברסלית היא כי מודלים עבודה קיימים. גרמניה, שוויץ, קנדה וטייוואן יש כל מוצלח ממשלתי ביטוח או טיפול רפואי לכל התושבים החוקיים. אמנם אף אחד מהמקומות האלה לא מאוכלס כמו ארצות הברית, הם משמשים מודלים יעילים עבור מערכת הבריאות אוניברסלית ואיך זה יכול לעבוד למען אומה שלמה.

Con: המתן זמן רב יותר

כאשר הבריאות היא המורחבת לכולם, זה יכול לשמש לעתים קרובות מדי. עם גישה “חופשית”, המטופל יכול ללכת לחדר המיון עם snipples, גרימת זמן המתנה ארוכה יותר עבור אלה שיש להם חירום אמיתי. גישה לרופאים משפחה ומומחים עשויה גם להיות מוגבלת בשל חולים רבים מדי ולא מספיק רופאים.