היתרונות והחסרונות של מזונות gmo

סקירה כללית

מזונות GMO הם אורגניזמים מהונדסים גנטית אשר היו גנים חדשים של אורגניזמים אחרים שנוספו הגנים הקיימים שלהם, על פי אוניברסיטת בראון. האוניברסיטה אומרת כי המטרה של הנדסה גנטית כזו היא לתת את האורגניזם המקורי מאפיינים חדשים, כגון התנגדות המחלה. למרות מזונות GMO עשוי להיות מספר יתרונות על הבריאות שלך ואת הרווחה הכללית של ענף החקלאות, זה עשוי גם להציג כמה חסרונות פוטנציאליים.

חסרונות: תגובות אלרגיות

מזונות GMO יכולים להציג סיכוני אלרגיה משמעותיים לאנשים, על פי אוניברסיטת בראון. שינוי גנטי לעיתים קרובות מתערבב או מוסיף חלבונים שלא היו ילידי הצמח המקורי או בעל חיים, גורם לתגובות אלרגיות חדשות בגוף האדם. במקרים מסוימים, חלבונים מאורגניזם שאתם אלרגיים אליו עשויים להתווסף לאורגניזם שלא הייתם במקור אלרגיים אליו, דבר שגרם לאותה תגובה אלרגית שחוותה מן האורגניזם הראשון.

Pros: חרק ההתנגדות

כמה מזונות GMO השתנו כדי להפוך אותם עמידים יותר מזיקים חרקים. אוניברסיטת קליפורניה בסן דייגו מדווח כי חיידק רעיל ניתן להוסיף לגידולים כדי להפוך אותם חרקים דוחה, עדיין בטוח לשימוש אנושי. זה יכול להפחית את כמות חומרי הדברה בשימוש על הצמחים, ובכך פוטנציאל הפחתת החשיפה לחומרי הדברה.

חסרונות: ירידה באנטיביוטיקה יעילות

כמה מזונות GMO היו תכונות אנטיביוטיקה מובנית לתוך אותם כדי להפוך אותם חסינים או עמיד למחלות או וירוסים, על פי אוניברסיטת איווה. כאשר אתם אוכלים אותם, אלה סמנים אנטיביוטי להתמיד בגוף שלך יכול לעשות תרופות אנטיביוטיות בפועל פחות יעיל. האוניברסיטה מזהירה כי בליעה כזו של מזון GMO וחשיפה קבועה לאנטיביוטיקה עשויה לתרום לירידה ביעילות של תרופות אנטיביוטיות כי הוא שם לב בבתי חולים ברחבי העולם.

יתרונות: הגנת הסביבה

אוניברסיטת אוקלהומה המדינה מדווח כי הגידול של גידולי GMO וחיות לעיתים קרובות דורש פחות כימיקלים, זמן וכלים, והוא עשוי לעזור להפחית את זיהום הסביבה, פליטות גזי החממה ושחיקת קרקע. זה יכול לשפר את היופי הכללי ואת הבריאות של הסביבה סביב חוות ולתרום לשמירה על איכות האוויר והמים טוב יותר, אשר יכול באופן עקיף לטובת רווחתך האישית.

סיכון מתמיד של מזונות GMO הוא כי גנים שונה של האורגניזמים עשויים לברוח לטבע. אוניברסיטת בראון מזהירה כי גנים עמידים קוטלי עשבים מגידולים מסחריים עשויים לחצות את אוכלוסיית הפרא, ובכך ליצור “superweeds” כי הם בלתי אפשריים להרוג עם קוטלי עשבים. סיכון קשור לכך הוא בריחה של בעלי חיים משופרת גנטית צמחייה יכול ליצור אורגניזמים חדשים שיכולים מחוץ להתחרות הטבעי בעלי חיים אוכלוסיות הצמחים לנהוג מינים מסוימים לתוך הכחדה.

ארגון המזון והחקלאות של האו”ם מדווח כי כמה מזונות GMO כבר מתוכנן להיות מזין יותר במונחים של מינרלים או תוכן ויטמין. לא רק זה עוזר לך לקבל את החומרים המזינים שאתה צריך, זה יכול גם לשחק תפקיד משמעותי במאבק תת-תזונה בעולם המתפתח. האו”ם מייעץ כי ויטמין A משופרת אורז עוזר להפחית את הליקויים העולמי ויטמין A.

חסרונות: העברת גנים

יתרונות: מזונות מזינים יותר