הסיבות לבטן התחתונה שלי קשה

סקירה כללית

ישנם מספר גורמים שיכולים להקשיח את החלק התחתון של הבטן. במקרים רבים החלק התחתון של הבטן הוא קשוח עקב פעילות גופנית. במקרים אחרים זהו סימן לבעיות בריאותיות. בדוק עם הרופא שלך כדי לשלול תנאים חמורים יותר.

תרגיל

תרגילים רבים יכולים לחזק את שרירי הבטן התחתונים. כפיפות בטן, סקוואט, ועליות בטן הן רק כמה דוגמאות. ספורט רבים גם לפתח את השרירים של הבטן התחתונה. החלקה, סקי, סנובורד ו סקייטבורד הם כל התרגילים להשתמש בשרירי הבטן התחתונה. שרירי הבטן יהיה להדק על פני תקופה ארוכה של זמן.

דַלֶקֶת הַצֶפֶק

דלקת של הצפק יכול לגרום התקשות של הבטן התחתונה. הצפק הוא קרום דמוי משי המכסה את האיברים הפנימיים של הבטן. זיהום יכול להיות ויראלי, חיידקי או פטרייתי. דלקת הצפק יכול גם להיות סיבוך של מחלות פנימיות אחרות, כגון דלקת התוספתן. התקשות הבטן במהלך דלקת הצפק מלווה בדרך כלל חום, רוך הבטן, בחילות ושלשולים. דלקת צפק צריך לחפש טיפול רפואי מיידי.

גידולים

גידול מתפתח עלול גם לגרום התקשות של החלק התחתון של הבטן. גידולים שצומחים בחלל הבטן יכולים להפעיל לחץ על איברים שכנים ואף למתוח את העור. גידולים גם גורמים תחושה נפוחה, תחושת כבדות בבטן וכאב עמום. גידולים מטופלים כירורגי, באמצעות קרינה או כימותרפיה, או באמצעות שילוב של שיטות אלה.