השפעות שליליות של צמחים אתנול

סקירה כללית

אתנול, סוג של אלכוהול, כבר מקבל הרבה תשומת לב כמו דלק חלופי עבור כלי רכב. זה מיוצר המקומי, זה משאב מתחדשת, וזה תחרותי עם דלקים אחרים. עם זאת, צמחים אתנול ליצור כמה בעיות. ייצור אתנול צורכת כמויות אדירות של מים, הצמחים הואשמו ביצירת זיהום אוויר, וזה משפיע על שוקי התירס, המניע את מחיר המזון.

זיהום אוויר

הסוכנות להגנת הסביבה של ארה”ב (EPA) האשימה מספר יצרני אתנול של תאימות בעיות עם תקני איכות האוויר. הפיכת אתנול תעשייתית יוצר מזהמי אוויר כגון תרכובות אורגניות נדיפות, דו תחמוצת הגופרית ו חד תחמוצת הפחמן. EPA נקטה פעולה משפטית נגד יצרני אתנול נמצא הפרה של חוק אוויר נקי.

צריכת מים

על פי דיווח של הים Stachura של הרדיו הציבורי של מינסוטה, מפעלי אתנול להשתמש בכמויות גדולות של מים לעיבוד תירס לאלכוהול. שלושה גלונים של מים נצרכים עבור כל גלון של אתנול המיוצר. מפעל אחד במינסוטה השתמש ב -146 מיליון גלונים של מים ב -2005, מספיק עבור עיר קטנה. בעוד הצמחים טובים יותר לנקות ולמחזר מים לשימוש חוזר שלהם, הממשלות המקומיות חייבים לעקוב מקרוב אחר צריכת המים של הצמחים.

מחירי המזון

בעוד אתה יכול לעשות אתנול ממספר מקורות ביולוגיים שונים, צמחים אתנול כיום להשתמש תירס עבור רוב הדלק שהם מייצרים. במאמר שפורסם על ידי אוניברסיטת ויסקונסין, החוקרים T. רנדל Fortenbery ו Hwanil פארק ניתח את ההשפעות של השימוש תירס על ידי צמחים אתנול ומצאתי אותו מגדיל את מחיר התירס. מאז התירס רואה שימוש במוצרי מזון רבים, כולל בעקיפין כמו בשר בקר, זה עושה הרבה מאכלים שאתה רואה בסופרמרקט יקר יותר.