כדאי להימנע ממזונות מסוימים עם uti?

סקירה כללית

חיידקים הם הגורם העיקרי לדלקות בדרכי השתן, או UTI, על פי האגודה האורולוגית האמריקאית. זיהומים אלה מתרחשים לעתים קרובות יותר אצל נשים ואז אצל גברים. הסיבה לכך היא שלנשים יש דרכי השתן קצרים יותר מהגברים, והמערכות שלהם חשופות לחיידקים. התסמינים הרגילים של UTI הם צריבה וכאב בעת השתנה, הצורך להשתין לעיתים קרובות, דם בשתן ולפעמים חום. ישנם גורמי סיכון רבים שיכולים לתרום UTI, כגון שימוש הרבה אנטיביוטיקה, סקס עם שותפים מרובים, חיידקים מן המעיים ומחכה זמן רב מדי להשתין. ישנם גם כמה מאכלים שיכולים להחריף UTIs ויש להימנע.

סוכר

ד”ר ונדי הודסדון, רופאה מוסמכת מורשית ונטורופתית ידועה שהלימודים שלה הופיעו בכתבי עת מדעיים רבים, קובעת כי אנשים צריכים להימנע מסוכר כאשר הם נמצאים בתוך UTI, כמו חיידקים הזנים על סוכר. הסיבה לכך היא חיידקים מסוימים להשתמש בסוכר כמו מזון. זה כולל הימנעות סוכרים מזוקקים במזונות כגון עוגות, עוגיות, סודה, צ ‘יפס, קרקרים ומזונות עמילניים.

פירות חומציים

פירות חומציים כגון עגבניות, אננס, לימונים ולימונים, תפוזים ואשכוליות נחשבים למזון חומצי ויכולים לגרות את שלפוחית ​​השתן. מזונות אלה עלולים לגרום לדלקת בשלפוחית ​​השתן ולעשות סימפטומים של UTI גרוע יותר, אומרת האורולוגית ד”ר אליזבת קוולר, מחברת הספר “A Seat on the islele, Please!” עדיף להימנע מגורמי שלפוחית ​​השתן עד UTI נעלם.

מזונות אחרים להימנע

האיגוד הרפואי האמריקני מציע שאם יש לך UTI אתה להימנע מזון חריף, מוצרי חלב ואלכוהול. אלה הם כל irritants שלפוחית ​​השתן ולא צריך להיות נצרך עד UTI נרפא. חשוב להיות זהירים עם קפאין כי קפאין הוא ממריץ ומגביר את קצב הלב, אשר יכול להפיץ חיידקים מהר יותר לאזור המושפע. קפה Caffeinated, תה וסודה יש ​​להימנע. יחד עם פריטים אלה, שוקולד, המכיל קפאין, יש לבטל עד הדלקת שככה. לא משנה מה מאכלים להימנע או לאכול, הקפד לשתות הרבה מים לאורך כל UTI.