ליקויים תזונתיים באלכוהוליזם

סקירה כללית

אנשים מכורים לאלכוהול עלולים להיות לקויים בחסר בויטמינים ומינרלים בסיסיים חשובים, המשפיעים ישירות על בריאותם. אנשים שצרכו יותר מ -30% מהקלוריות שלהם כאלכוהול יש את הסיכון הגדול ביותר, במיוחד עבור ליקויים תיאמין ויטמין A. תוספי יכול לעתים קרובות לעזור, אבל הבחירה הטובה ביותר היא טיפול לאלכוהוליזם.

תיאמין

חלק מהאלכוהוליסטים מפתחים חוסר תיאמין (ויטמין B1), אשר יכול להוביל למחלת אלכוהוליסטית הידועה בשם תסמונת WernSe-Korsakoff (WKS). חוסר תיאמין הנגרם על ידי תת תזונה הוא נדיר במדינות מפותחות, אך מתרחשת בקרב אלכוהוליסטים. לדברי פיטר ר ‘מרטין ועמיתיו במאמרם של המכון הלאומי לאלכוהול על התעללות ואלכוהוליזם בנוגע למחסור בתיאמין במחלת מוח אלכוהולית, מחקרים שלאחר נתיחה הראו הפרעות מוחיות הדומות ל- WKS ב -13% מאלכוהוליסטים, ואנספלופתית של ורניקה היא החלק הראשון של WKS וזה גורם לבלבול, שיתוק של עצבי העין ואת הקושי עם התנועה. עד 90% מאלה עם אנצפלופתיה של ורניקי מפתחים את הפסיכוזה של קורסקוף, הגורמת ליקויים בזיכרון ולהתנהגות לא תקינה. אם WKS מאובחנת לפני הידרדרות חמורה מתרחשת, לקיחת תיאמין אוראלי או מוזרק עשוי להפוך אותו.

ויטמין

אלכוהוליסטים עשויים להיות חסרים בוויטמין A. כתוצאה מכך, אדם יכול לפתח כבד שומני, שלב של מחלת כבד אלכוהולית. אם מחלת כבד מתקדמת, האדם עלול לפתח שחמת הכבד צריך השתלת כבד כדי לשרוד. השלמה עם תוספי ויטמין A בדרך כלל לא מומלץ אלא אם כן אלכוהול פעיל מתחייב להפסיק לשתות, כי השילוב של ויטמין A ואלכוהול יכול להיות רעיל.

מחסור מינרלי

אלכוהוליסטים עשויים להיות חסרים במינרלים חשובים, כולל ברזל, סידן ואבץ. רמות נמוכות של ברזל יכולות לגרום לאנמיה. חוסר סידן (hypocalcemia) יכול לגרום למחלת עצם, בעוד רמות מספיקות של אבץ יכול להוביל נגעים בעור, כמו גם עיוורון לילה.