מזונות ללא דיאטה דיאטה חינם

סקירה כללית

יוד הוא מינרל התורם לתפקוד בלוטת התריס. הרופא שלך עשוי להציע דיאטה נמוכה יוד אם יש לך סרטן בלוטת התריס או לפני בדיקה רפואית בשם immunoassay רדיואקטיבי. על פי “יסודות של סרטן בלוטת התריס”, על ידי רוברט ג ‘אמדור ו ארנסט ל Mazzerferri, קשה לקבוע את התוכן היודי הספציפי של מזונות, שכן הוא מושפע אדמה וגורמים סביבתיים אחרים. עם זאת, מזונות מסוימים נחשבים יוד נמוך. דיאטה נמוכה יוד בדרך כלל מגביל יוד 50 מיליגרם ליום.

עמילנים

עמילנים מספקים גלוקוז – מקור האנרגיה העיקרי של הגוף. מאז הלחם מוכן מסחרית, דגני בוקר, קרקרים בדרך כלל מכילים כמויות עשירות של יוד, המרכז הרפואי של אוניברסיטת אוהיו ממליץ לחמים תוצרת בית כמו עמילנים מותר תוך שמירה על דיאטה מוגבלת יוד. אתה יכול גם ליהנות דגני בוקר, כגון שמנת חיטה, שיבולת שועל וגרגרי חיטה, שעורה, ואת רוב הפסטה. קמח מותר גם, ולכן הכנת קרקרים שלך ומוצרי מאפה אחרים עשוי להוכיח מועיל.

פירות וירקות

פירות וירקות מספקים כמויות יקרות של ויטמינים, מינרלים, סיבים ומים. למרבה המזל, כל פירות טריים הם נמוכים ביוד. ירקות טריים נמוכים גם ביוד, למעט תפוחי אדמה, קטניות ומוצרי סויה. המרכז הרפואי של אוניברסיטת אוהיו מציע להימנע מכל ירקות משומרים וקפואים המכילים מלח. אתה יכול ליהנות כל מיצי פירות טהור זנים פירות משומרים, למעט אלה המכילים צבע אדום, כגון תערובות קוקטיילים פירות דובדבנים maraschino. כדי להבטיח תוכן יוד נמוך, לבדוק תוויות מזון על כל פירות ארוזים וירקות לפני צריכת אותם.

מזון עשיר בחלבון

חלבון תומך בפיתוח רקמות רזה, תיקון רקמות ורמות אנרגיה מתמשכת. בעוד מוצרי חלב, דגים ובשר מעובד מכילים כמויות צפופות של יוד, רבים עשירים חלבון מזונות לא. בחר בשר טבעי, ללא מלח, כמו בשר בקר, עגל כבש, עוף, כמו תרנגול הודו ותרנגולת. חזיר, עגל וחמאת בוטנים הם גם בעלי ערך, מקורות יוד נמוכה של חלבון. אם אתם עוקבים אחר דיאטה דלת שומן או יש לחץ דם גבוה, איגוד הלב האמריקני ממליץ להימנע מבשר איברים, מכוון לחתכים רזים של בשר וגזום שומן גלוי ועור מן העופות.

שומנים

למרות קלוריות צפופה לעומת מזונות אחרים, מקורות שומן, כגון שמנים, אגוזים וזרעים, מספקים חומרים מזינים בעלי ערך. שומן תומך גם קליטת נוטריאנטים, גידול תאים תפקוד המוח. לדברי המרכז הרפואי של אוניברסיטת אוהיו, רוב מקורות השומן מלבד חמאה, כולל רוב השמנים, מרגרינה ואגוזים ללא מלח וחמאת אגוזים מתאימים היטב בתוך דיאטה של ​​יוד נמוך.