נמטודות טפיליות בבני אדם

סקירה כללית

נמטודות טפיליות (תולעים) בבני אדם נמצאות במעיים, בשרירים וברקמות אחרות. יותר אנשים ברחבי העולם יש זיהום נמטודות מאשר כל זיהום טפילי אחר. אנשים יכולים להידבק עם נמטודות שונות במספר דרכים: בליעה של הביצים, חדירת העור על ידי הזחל או דרך נגיסה של וקטור נגוע.

אסקאריס לאמבריקואידים

על פי רשת גלובל בשנת 2010, יותר מ 807,000,000 אנשים ברחבי העולם נגועים בתולעת עגולה ענק, Ascaris lumbricoides. התולעת הבוגר הוא בדרך כלל ורדרד לבן, חלק יכול לגדול באורך של 35 ס”מ. אנשים בדרך כלל להידבק טפיל זה על ידי בליעה של הביצים של התולעת (ביציות) דרך מזון מזוהם, מים או אדמה (יד אל הפה שידור). הביצים נמצאות בקרקע במשך שנים רבות משום שהן עמידות מאוד לתנאים הסביבתיים: פתולוגיה של זיהומים של א lumbricoides יכול להתרחש גם הגירה של הזחלים למרות הריאות או מן התולעים הבוגרות במעי. אנשים רבים נגועים הם אסימפטומטיים, הפתולוגיה תלוי בכמות התולעים. זיהומים כבדים של אסקאריס יכולים להוביל לתנאים חמורים, כגון חסימת מעיים. זיהום laccricoides Ascaris מאובחנת בדרך כלל על ידי מיקרוסקופית למצוא את הביצים האופייניות צואה.

אנטרוביוס ורמיקולרי

זיהום הנמטודות הנפוץ ביותר בארצות הברית הוא התולעת, אנטרביוס ורמיקולרי. זה נפוץ במיוחד אצל ילדים. התולעת הבוגרת היא כמו חוטים וגדלה עד ל -13 מ”מ, על פי המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (CDC). התולעת הנשית עוזבת את פי הטבעת בלילה כדי להפקיד את הביצים שלה. אנשים נגועים באמצעות בליעה של ביצים זיהומיות.הזיהום עם entermius vermicularis הוא קל יחסית והוא קשור בדרך כלל עם גירוד גירוי רקטי. לעיתים נדירות, אצל בנות צעירות, הנקבות המבוגרות עוזבות את פי הטבעת וגורמות בטעות לנרתיק ולגרום לנרתיק .האבחון הוא על ידי התבוננות בביצים על המשוט. המשוט נלחץ על אזור הפריאנל, ואם הביצים נמצאות, הן נדבקות לשוט. הליך זה מבוצע דבר ראשון בבוקר לפני הרחצה או מעיים תנועות. המשוט נבדק אז מיקרוסקופית עבור ביצים אופייניות.

טריצ’וריס

בדומה לאסקאריס, תולעת השול, טריצ’וריס טריצ’יורה, היא עוד נמטודה נפוצה מאוד. המבוגר מאופיין במראה “דמוי שוט”. Trichuris הוא התפשט דרך היד אל הפה השידור; ההשפעות של זיהום בשפעת יכול לנוע בין מזיקים יחסית רציני למדי. זיהומים כבדים של תולעת השד עלולים לגרום לשלשול מדמם, אנמיה וצניחה של רקטלים. זיהומים עם Ascaris ו Trichuris בארצות הברית נפוצים יותר בדרום באזורים עם אקלים חם ולח. אבחון מבוסס על מציאת ביצים אופייניות בדגימות צואה.

תולעי קרס

תולעי הקרס הן נמטודות המעיים הנפוצות ביותר בעולם. אנשים להידבק דרך חדירת העור על ידי זחלים תולעת. מחלת תולעי קרס, כמו רוב זיהומים נמטודות, מבוססת על כמות התולעים הנוכחי. כוורות ופריחות נראות בדרך כלל בנקודה שבה הזחלים חודרים אל העור: במהלך הגירה הזחלית דרך הריאות, שיעול וכפיית דמים הם סימפטומים רגילים. היכולת של תולעת הוורוד הבוגרת למצוץ דם כאשר היא מחוברת למעיים עלולה לגרום לבעיות רפואיות חמורות. זיהומים כבדים יכולים לגרום לאובדן דם מספיק כדי לגרום לאנמיה; מציאת ביצה תולעתית בבדיקת צואה היא הבסיס לאבחון מעבדה.

Trichinella spiralis, הגורם טריצ’ינוסיס, היה נפוץ בעבר בארצות הברית, אבל עם חוקים הדורשים בישול אשפה מוזנת חזירים הדברה טובה יותר סביב עטים חזירים, רק כמה עשרות זיהומים להתרחש בארצות הברית מדי שנה. זיהומים אלה הם בדרך כלל בגלל ציידים אוכלים משחק בר הם תפסו בלי לבשל אותו ביסודיות. לאחר אכילת בשר נגוע או לא מבושל, הזחלים משוחררים בבטן, שם היא נודדת לתמצית ברקמה, בדרך כלל בשרירים.

טריצ’ינלה ספירליס