סימפטומים פסיכוסומטיים & חרדה

סקירה כללית

חרדה היא חלק נורמלי של חיי היומיום. זה יכול להתרחש כאשר מישהו תקוע בתנועה, מחכה לאבחון במרפאה של הרופא או לתת נאום. עם זאת, חרדה יכולה להיות מכריע ו debilitating עבור אלה שיש להם הפרעות חרדה. תסמינים פסיכוסומטיים, שהם סימפטומים פיזיים של חרדה שאין להם בסיס רפואי, יכולים להשפיע באופן משמעותי על חייו של אדם. אתה יכול לקבל עזרה עבור סימפטומים של חרדה על ידי מדבר עם הרופא שלך ורואה מומחה לבריאות הנפש.

בעיות בקיבה

מי שסובל מהפרעת חרדה עלול להתקשות לאכול, עלול להרגיש בחילה על בסיס קבוע ועלול להקיא או לשלשול. אדם עם הפרעת חרדה עלול לטעות סימפטומים אלה כבעיה רפואית ולהיות מופתע כאשר הרופא שלו לא יכול למצוא הסבר רפואי לבעיות הקיבה. רוב האנשים חוו קלקול קיבה כאשר תחת לחץ, עם זאת, מי שחווה קלקול קיבה קבוע עקב מתח וחרדה הוא כנראה חווה סימפטומים פסיכוסומטיים של הפרעת חרדה כלומר אין סיבה רפואית אחרת מדוע לאדם יש בעיות בבטן.

כאבי ראש

כאשר למישהו יש הפרעת חרדה, היא בדרך כלל מוצפת על ידי הסימפטומים שיכולים לגרום מתח רגשי ופיזי. זה יכול לגרום לכאבי ראש חוזרים. פעמים רבות נוירולוג ישאל את המטופל לגבי סימפטומים של לחץ, במיוחד אם הוא לא מוצא שום בעיות רפואיות לאחר השלמת כמה בדיקות. Biofeedback הוא כלי בריאות מקצוע להשתמש כדי לעזור לאנשים שחווים סימפטומים פסיכוסומטיים כגון כאבי ראש לקבל שליטה על מתח. על פי אוניברסיטת מרילנד המרכז הרפואי, ביופידבק היא טכניקה המסייעת לאנשים ללמוד לשלוט בדברים כגון קצב לב ומתח שרירים.

התקפי חרדה

מי שיש לו התקפי פאניקה עלול להיתקל סימפטומים פסיכוסומטיים רבים כוללים אלה המפורטים לעיל נשימה בעיות, לב מרוץ, כאבים בחזה, סחרחורת והזעה. בשל הסימפטומים פסיכוסומטיים, התקפי פאניקה יכול לגרום למישהו להרגיש כאילו הם עלולים למות והם לגמרי מחוץ לשליטה. אנשים עם הפרעת פאניקה עלול לפתח agoraphobia אשר יכול להגביל את יכולתם ללכת במקומות ציבוריים בשל החשש כי הם יחוו התקף פאניקה בציבור.

עייפות

הלחץ המכריע שמישהו חווה כאשר יש להם הפרעת חרדה יכול להוביל עייפות. מישהו עלול להיות קשה להישאר ער בעבודה, להיות מסוגל להתרכז ולשכוח תאריכים חשובים או אירועים עקב עייפות. אדם עייף על בסיס קבוע יכול לראות את הרופא שלו כי הוא עלול להניח שזה קשור למצב רפואי כמו סימפטומים פסיכוסומטיים רבים אחרים של הפרעות חרדה.