רמות נמוכות של סוכר בדם לאחר האימון

סקירה כללית

פעילות גופנית המושרה ברמת הסוכר בדם נמוכה, או היפוגליקמיה מתרחשת כאשר רמת הסוכר בדם של הגוף נמצאת בשימוש מהיר מדי. סוכר, או גלוקוז מגיע מהמזון שאתם אוכלים והגוף שלכם משתמש בו כמקור אנרגיה במהלך פעילות גופנית. כאשר אתה לא אוכל מספיק אוכל או שאתה משתתף בפעילות גופנית נמרצת מבלי להגדיל את כמות המזון שאתם אוכלים, אתם יכולים לחוות את הסימפטומים של היפוגליקמיה. תסמינים חמורים יכולים להיות מסכני חיים.

מערכת העצבים תסמינים

מערכת העצבים שלך רגישה מאוד להשפעות הסוכר בדם. ההשפעות הנוירולוגיות הראשונות של היפוגליקמיה במהלך פעילות גופנית כוללות בלבול, התנהגות חריגה, עייפות, עצבנות ורעדה, על פי Medline Plus. אלה הם סימנים לכך סוכר הדם שלך הוא נמוך, כי אתה מיד צריך להפחית את העוצמה של הפעילות הגופנית שלך לאכול מזון גבוה בפחמימות או לשתות משקה ספורט. בנוסף, אתה צריך לשתות 1-2 כוסות מים כדי לוודא שאתה hydrated כראוי. תסמינים של התייבשות מבולבלים בדרך כלל עם סימפטומים של היפוגליקמיה. המשך לעקוב אחר סימני אזהרה מוקדמים אלה ולבקש טיפול רפואי באופן מיידי אם הם לא משתפרים.תסמינים נוירולוגיים חמורים יותר כוללים הפרעות ראייה, התקפים, רעד ואובדן הכרה. אלה תסמינים קריטית ניתן להימנע אם אתה לוקח את הפעולה הנכונה כדי להגדיל את רמת הסוכר בדם, אבל הם דורשים טיפול רפואי מיידי.

תסמינים גסטרואינטסטינליים

רמות נמוכות של סוכר בדם לאחר פעילות גופנית יכולות גם הן להשפיע על מערכת העיכול. בתחילה אתה עלול לחוות רעב, אבל כמו סוכר בדם שלך יורדת אתה יכול לקבל בחילה, הקאות, חולשה ושלשולים. אם אתם מתחילים לחוות את הסימפטומים האלה, כדאי להימנע מהפיתוי “לדחוף את עצמכם”. יש לנקוט באמצעי זהירות נאותים כדי למנוע ירידה נוספת ברמת הסוכר בדם. חפשו טיפול רפואי מיידי אם אתם מתחילים להקיא או להרגיש חולשה לאחר התרגיל.

תסמינים קרדיווסקולריים

מערכת הלב וכלי הדם שלך יכול גם להיות מושפע סוכר נמוכה בדם. לדברי Medline פלוס, אתה יכול לחוות קצב לב מהיר, הזעה קרה עור חיוור. בנוסף, ייתכן שתבחין בדופק פעימה בחזה או בראש. אתה צריך להפסיק פעילות גופנית, לאכול מזון גבוה בפחמימות, מחדש להשקות את עצמך. בדוק את קצב הלב ולוודא כי הוא לא יותר מ 220 מינוס הגיל שלך. רצוי לפקח על קצב הלב שלך כדי לוודא שהוא יורד בהדרגה חזרה למצב נורמלי. אם קצב הלב שלך נשאר גבוה יותר מכמה דקות ואתה חווה תסמינים אחרים של היפוגליקמיה, ראה רופא מיד.