רשימה של מזונות עשירים טריפטופן

סקירה כללית

L-tryptophan, אחד מתשע חומצות אמינו חיוניות, מסייע לגוף לייצר סרוטונין, כימיקל האחראי לשמירה על מחזור שינה תקין. בעוד L-tryptophan משחק תפקיד חשוב הן במצב שינה בריא והן במצב הרוח, כמו גם בייצור של ויטמין B3, או ניאצין, בכבד, הגוף שלך לא יכול לייצר את חומצת האמינו.

עוֹפוֹת

טורקיה עשויה להיות המקור התזונתי הטוב ביותר של L-tryptophan, אבל כל חלבונים מן החי מכילים כמה חומצות אמינו. מנה של 4 אונקיות של חזה עוף או תרנגול הודו מספקת 350 עד 390 מיליגרם של טריפטופן L, וכן מנה של שמונה חומצות האמינו האחרות. בעוד בשרים אדומים מכילים את חומצת האמינו כמו כן, הם נוטים לקבל תוכן שומן רווי גבוה יותר יכול להוביל כולסטרול גבוה.

פירות ים

על פי קרן ג’ורג ‘Mateljan עבור מזונות בריאים ביותר של העולם, ארגון ללא כוונת רווח התמקד שיתוף מידע על היתרונות של אכילה בריאה, שרימפס הוא מקור מזין ביותר צפופה של טריפטופן L עם 330 מיליגרם לכל 4 גרם אונקיה . דגים, כמו טונה, הליבוט, סלמון, סרדינים וקלה, וצדפות מכילות גם בין 250 ל 400 מיליגרם של L-tryptophan למנה.

מוצרי חלב

בעוד חלב מכיל פחות L-Tryptophan לכל מנה יותר מאשר בשר ודגים, גבינה, חלב ויוגורט עדיין לספק לך חומצה אמינית מלאה להגדיר יחד עם סידן בריא העצם. מנה של 1 גרם חלב מופחת של חלב פרה מספק 100 מיליגרם של חומצת אמינו, בעוד 1 כוס של יוגורט דל שומן נותן לך 60 מיליגרם.

אגוזים וזרעים

אגוזים וזרעים הם דרך נוחה להשלים את צריכת L- טריפטופן שלך כאשר אתה קצר בזמן. עם המנה הגבוהה ביותר של חומצת האמינו למנה, זרעי דלעת לספק 110 מיליגרם לכל כוס רביעית. גרעיני חמניות, אגוזי קשיו, שקדים ואגוזי מלך מכילים מעל 50 מיליגרם של L-tryptophan לכל כוס רביעית.

קטניות, כמו שעועית, אפונה מפוצלת, בוטנים ועדשים, מציעות מקור עשיר בסיבים וחלבונים של L-Tryptophan. שעועית כליה, שעועית שחורה אפונה מפוצלת כל להכיל 180 מיליגרם לכל כוס, בעוד רבע כוס של בוטנים מכיל 90 מיליגרם. בנוסף התוכן L- טריפטופן בפועל, קטניות גם מכילים ויטמיני B ברזל, שניהם הדרושים לגוף כדי להפוך את חומצת האמינו לתוך ניאצין.

קטניות