רשימה של תרופות שנקבעו לבעיות נשימה

Long-Acting ביתא אגוניסטים

לדברי האגודה האמריקנית לגריאטריה, בעיות נשימה כגון קוצר נשימה, אי נוחות בחזה, שיעול וצפצופים, לעיתים קרובות יש סיבות במחלות הבסיס. מחלות דרכי הנשימה כוללות ברונכיטיס כרונית, אסטמה ונפיחות ריאתית כפי שדווח על ידי הבריאות היהודית הלאומית. טיפולים רפואיים לבעיות נשימה אלו, המתרחשות לרוב אצל אנשים הסובלים מעודף משקל ומעשנים, כוללים תרופות. קבלת קצת תרגיל כמו גם הפסקת עישון יעזור להפחית את הסימפטומים האלה.

קצין בטא אגוניסטים

רופאים לעיתים קרובות רושמים תרופות bronchodilator מסווג כמו אגוניסטים בטא ארוך טווח או LABAs כדי לסייע במניעת ושליטה על התקפי הנשימה הקשורים אסטמה ומחלות ריאות אחרות. אלו סוגים של תרופות, דוחות MayoClinic.com, לא בדרך כלל לעזור במהלך התקפה, אבל לתפקד באמצעות מנות יומיות כדי להפחית את האפשרות של התקפות חריפות כאלה. בין תרופות אלה, גרסאות כגון formoterol ו salmeterol פונקציה כדי להפחית את דלקת ולפתוח את דרכי הנשימה. תרופות אחרות כגון ipratropium ו albuterol, הן תרופות bronchodilator, עשויים לשלב כדי לתת הגנה יעילה יותר מפני התקפות.

קורטיקוסטרואידים דרך הפה והוריד

תרופות מרשם אלה פועלות מהר יותר מאשר מגוון ארוך של תרופות אלה, ולכן אנשים לוקחים אותם במהלך אסתמה והתקפות נשימה אחרות. הם משמשים לסובלים מאסתמה וכן לאנשים הסובלים מבעיות במחלות ריאה, דיווחים של בריאות העם היהודי. בדרך כלל מנוהל כמו שאיפה מהירה של משאפי הצלה, תרופות אלה כוללות pirbuterol, levalbuterol ו albuterol. הם גם להרפות את השרירים החלקים המקיפים את דרכי הנשימה של הריאות ולשחרר את הסימפטומים של קוצר נשימה. למרות ההקלה מתרחשת במהירות ברוב המקרים, את ההשפעות של התרופה לא ימשיכו לאורך זמן, ולכן הם לא עוזרים למנוע התקפות בעתיד כמו סוגים ארוכי טווח לעשות.

קורטיקוסטרואידים בשאיפה

רופאים רשאים לרשום קורטיקוסטרואידים בשתי דרכים כדי לסייע בטיפול במחלות ריאה כגון מחלות כרוניות חסימתיות כרוניות ואסטמה. עבור בעיות נשימה חמורות, גלולות, כמוסות או זריקות של סטרואידים יכול לעזור להקל על הסימפטומים ולהקטין דלקת. עם זאת, אלה סטרואידים הפה, אשר פועלים כדי לדכא את המערכת החיסונית, יכול לייצר תופעות לוואי חמורות אם נלקח במשך תקופה ארוכה. פרדניזון, מתיל- prednisolone ו prednisolone יכול לתת הקלה בטווח הקצר

משככי לוקוטריאן

קורטיקוסטרואידים בשאיפה מייצרים פחות תופעות לוואי מאשר גרסאות אחרות של התרופות, כך שהאדם יכול לקחת אותן באופן קבוע. הרופאים רשאים לרשום תרופות קורטיקוסטרואידים בשאיפה לטיפול ארוך טווח במחלת ריאות, כך דווח ב- MayoClinic.com. הם עוזרים למנוע סימפטומים שעלולים להתרחש כגון בעיות נשימה והם באופן טיפולי להפחית את הנפיחות בדרכי הנשימה ובכך להקל על הנשימה. דוגמאות של תרופות אלה prescribed כוללים mometasone, ciclesonide, fluticasone, budesonide, trimcinolone ו beclomethasone.

Lukotriene מכפילי עבודה לגרום הרפיה של השרירים החלקים מקיף את דרכי הנשימה, אשר מפחית נפיחות, כמו גם הפחתת התכווצות. זה פותח את המעברים לנשימה טובה יותר. משככי Leukotriene כוללים תרופות כגון zafirlukast, montelukast ו zyuton.