רשימה של תרופות decongestant

פסאודואפדרין

תרופות נוגדות חמצון משמשות להקלה על האף המחניק (גודש) או על נזלת (רינוריאה). תסמינים אלה מיוצרים בדרך כלל בשל תגובות אלרגיות או זיהומים בדרכי הנשימה העליונות. כאשר מתרחשת גודש או סתימה, אספקת ריסוס באף או באף של תרופות נוגדות דלקת יכולה לספק הקלה מסוימת.

פנילפרין

Pseudoephedrine hydrochloride ו pseudoephedrine הם מעל לדלפק תרופות שיש להם פעילות חזקה כמו decongestants. שיטת הפעולה דומה לאלו המיוצרים על ידי אדרנלין לתגובות “קרב או טיסה”, המצוין גם בה השייכים למעמד האמפטמין של כימיקלים. פעילות זו מייצרת זריקת דם (כלי דם קטנים יותר) בבטנה של דרכי הנשימה העליונות. זה, בתורו, מקטין את הייצור של נוזלים ריר על ידי תאים רירית האף, הגרון והסינוסים. הניסוח הבולט ביותר של תרופה זו היא Sudafed.

אוקסימטזולין

Phenylphrine משווק כתחליף pseudohedhedrine. שיטת הפעולה המוצעת היא גם על ידי הפקת תגובה אדרנלין. עם זאת, בשל מיקוד סלקטיבי יותר של התרופה, מוצע להימנע כמה תופעות לוואי נפוצות הקשורות פסאודואפדרין. למרות ש- phenylphrine אושר בשנת 1976 על ידי ה- FDA, מחקרים שנויים במחלוקת ב -2006 ושניים נוספים ב -2009 מצאו פעילות לא מספקת עבור phenylphrine כחומר דקונגסטאנט להבדיל בינו לבין פלסבו. פורמולציות עם phenylephrine כוללים Sudafed PE, PediaCare, רזה טריאמי רצועות ו Vicks Sinex תרסיס האף.

Oxymetazoline זמין מעל הדלפק תרסיס האף טיפות עיניים ירידה. Oxymetazoline עובד במהירות, ועל ידי משחק ישירות על האזורים הפגועים, זה בדרך כלל יש פחות תופעות לוואי מאשר תרופות דלקתיות הפה. שיטת הפעולה היא גם על ידי שינוי תגובות האדרנלין, ובכך לייצר vasoconstriction. פורמולציות Oxymetazoline עבור תרסיסים האף כוללים Afrin, דריסטן, ויקס Sinex ו Mucinex כוח מלא. Visine LR הוא ניסוח העין.