תופעות הלוואי של הקסקסרו אצל גברים

סקירה כללית

רופאים רשאים לרשום את התרופות הנקראות באופן כללי בשם escitalopram לטיפול ב- GAD או בהפרעת חרדה כללית, או כדי לסייע לאנשים עם דיכאון נפשי, דוחות MayoClinic.com. בדומה לתרופות נוגדות דיכאון חדשות אחרות, escitalopram – שנמכר בארצות הברית כמו Lexapro – מסווג כמו SSRI או מעכב ספיגה מחדש של סרוטונין סלקטיבי. משמעות הדבר היא כי התרופה פועלת כדי להפוך את נוירוטרנסמיטור serotonin יעיל יותר בתוך המוח של האדם, אשר מסייע להפחית את תסמיני החרדה והדיכאון.

ליבידו מופחת

כמו תרופות רבות נגד דיכאון, Lexapro יכול לגרום לגבר לחוות ירידה בכונן המיני שלו. התרופה פועלת במוח כדי להקל על דיכאון, אבל זה יכול להיות תופעות לוואי מיניות שליליות. אחת התלונות הנפוצות ביותר לגבי נטילת תרופות נוגדות דיכאון מרכזת באופן כללי את השפעתן על חיי המין של אנשים. Lexapro גורם ליבידו זה הוריד רק במהלך השלבים הראשונים של השימוש ברוב הגברים, MayoClinic.com מציין. הרצון הנורמלי של יחסי מין צריך לחזור כמו האדם מתרגל שיש Lexapro בגופו.

קשיי שפיכה

Lexapro עלול לגרום לגבר להתקשות לשפוך במהלך יחסי מין. משמעות הדבר היא חוסר יכולת להגיע לאורגזמה או לעיכוב בשפיכה. בשני המקרים, תופעת הלוואי מסווגת כבלתי רצינית ובדרך כלל מפסיקה לגרום לבעיות לאחר התאמת האדם לקסאפרו.

עֲקָרוּת

בעוד Lexapro פועלת להילחם חרדה או דיכאון, זה גם גורם לבעיות לא מכוונות אצל גברים מסוימים, כגון אימפוטנציה. אימפוטנציה פירושה שהאדם אינו מסוגל להגיע לזקפה אפילו עם גירוי מיני, או שהוא יכול להגיע לזקפה, אבל אז לאבד אותה בזמן פעילות מינית. זה עלול לגרום לירידה ביכולתו של הגבר לבצע מינית. תגובה זו שלילית לקחת Lexapro הוא בדרך כלל בעיה זמנית, מסתיים לאחר האיש מתאים לסם. אם זה לא מסתיים מעצמו, עם זאת, MayoClinic.com ממליץ להתייעץ עם רופא לעזרה.

לחץ דם Hypotension

התרופה הנקראת Lexapro גם יכול לגרום לאדם לחוות ירידה פתאומית בלחץ הדם כאשר קמים ממקום ישיבה או עומד. המצב, הידוע על ידי המונח הרפואי postural hypural, יכול לגרום לאדם להרגיש כאילו הוא עלול להתעלף או כי החדר מסתובב סביבו. הוא עלול להרגיש סחרחורת, והסחרחורת המתרחשת עלולה לגרום לו ליפול ולפגוע בעצמו. לחץ הדם היורי, גם הוא תופעת לוואי לא רצינית של התרופה כי צריך להסתיים בכוחות עצמו.