תופעות לוואי של אומפרזול בכבד

דַלֶקֶת הַכָּבֵד

Omeprazole, תרופה שנמכרת תחת שם המותג Prilosec, היא תרופה המשמשת כדי לדכא את הייצור של חומצה בקיבה. Omeprazole מסווגת כמעכב משאבת פרוטון ומוצגת לטיפול בצרבת תכופה עקב מחלת גסטרוסקופאגל ולטיפול בכיבי קיבה ותריסריון. Omeprazole משמש גם לטיפול במצב חומצה קיבה hyperersecory המכונה תסמונת Zollinger-Ellison. אומפרזול עלול להזיק לכבד בכמה דרכים.

מערכת מרה

על פי Drugs.com, Omeprazole עלול לגרום הפטיטיס או דלקת של הכבד. אומפרזול הוא מטבוליזם בכבד. הכבד שובר את האומפראזול למוצרים שניתן בקלות להסיר מהגוף על ידי הכליות. חשיפה של הכבד לאומפרזול עלולה לגרום נזק לתאי הכבד המוביל דלקת של הכבד. על פי Netdoctor.co.uk, סימנים מוקדמים של הפטיטיס כוללים שומן, חולשה, בחילה, ירידה בתיאבון, בטן נפוחה עקב כבד מוגדל, פריחה בעור וכאב שרירים. יש להפסיק את השימוש ב- Omeprazole כדי לאפשר לכבד לרפא.

כשל בכבד

חברת Drugs.com קובעת כי השימוש באומפרזול עשוי להשפיע על תפקוד המערכת הסטטיסטית. לדברי המכונים הלאומיים לבריאות, מערכת המרה כוללת את הכבד, כיס המרה, צינורות המרה בתוך הכבד, ואת הצינורות המרה מחוץ לכבד. מערכת המרה חשובה בייצור של מרה, שהוא נוזל חשוב בעיכול של שומנים ושפתיים. Omeprazole פוגעת בזרימה הרגילה של מרה מוביל מוביל זה מצהיב של העיניים והעור, כאב מרה, כאבים בכיס המרה, דלקת שלפוחית ​​השתן ואבנים מרה.

כשל בכבד הוא חוסר היכולת של הכבד לבצע את הפונקציות המטבוליות שלו. לדברי Drugs.com, שימוש ארוך טווח של אומפרזול עשוי להרוס לחלוטין את הכבד על ידי גרימת הצטלקות של רקמת הכבד. חלק מהחולים עלולים לחוות אי ספיקת כבד מיידית לאחר נטילת אומפרזול. הכבד הכבד הוא בלתי הפיך ודורש השתלת כבד. סימני אי ספיקת כבד חריפה כוללים שתן כהה, צואה בצבע חימר, גירוד, הצהבה של העור והעיניים, בטן מוגדלת, כאבי בטן, אובדן תיאבון, בחילות והקאות.