תופעות לוואי של כתרי שיניים ושיקום מלא של הפה

סקירה כללית

רופאי שיניים משתמשים בכתרי שיניים ובשיקום מלא של הפה כדי לסייע למטופלים שחסרים או חסרים בשיניים עקב מחלת חניכיים, עששת, זיהום או פציעה. ניתוחי שיניים כגון מיקום הכתר שתלים הם יקרים, החל מ 1,100 $ לכל הכתר עד 45,000 $ או יותר עבור שחזור מלא הפה. על פי קולומביה אוניברסיטת קולג ‘לרפואת שיניים, 90 אחוזים של ניתוחים השתל שיניים מוצלחים.

דימום, כאב ופגיעה בעצבים

כתר דנטלי וניתוח מלא של שחזור הפה, כמו כל סוג של ניתוח, נושאים סיכון לדימום, על פי קולומביה. רופאי שיניים עשויים לגעת בשוגג עצב עצם הלסת במהלך הליכים אלה, עוזב אותך עם כאב וחוסר תחושה של השפה, הסנטר או הלשון שיכול להימשך מספר חודשים או להישאר קבוע.

רגישות לשיניים

לאחר ההרדמה מן ההליך כתר השיניים שלך מתחיל להתפוגג, כתר השן עשוי להרגיש רך ולא נוח. על פי קליבלנד קליניק, השיניים החדשות מוכתמות לרגישות לטמפרטורות חמות וקרות. כדי להתמודד עם תופעת לוואי זו, צחצוח השיניים במשחת שיניים המיועדת לאלו עם שיניים רגישות. אם השן שלך כואב כאשר אתה לנשוך, בקר רופא השיניים שלך עבור הליך פשוט כדי להתאים את גובה הכתר.

עששת וזיהום

רופאי שיניים להשתמש מלט להחזיק את הכתר שיניים במקום, אבל מלט יכול לשחרר ולשטוף מתחת לכתר. כתר רופף מאפשר לחיידקים לצבור על השן הנותרת ולפעמים גורם עששת וחללים. אם יש לך כתר רופף, רופא השיניים שלך עשוי להזדקק למלט אותו מחדש או להתאים לך כתר חדש כדי למנוע עששת.במהלך הפה מלא הליכי שחזור, חיידקים יכולים להדביק את החניכיים סביב שתלים דנטליים, גרימת מחלת חניכיים המכונה periimplantitis , על פי קולומביה אוניברסיטת קולג ‘לרפואת שיניים. בסופו של דבר, זיהום מסטיק מטופל גורם לאובדן עצם השתל להחליש, הדורש עבודה שיניים נוספות.

שְׁבִירָה

שתלים דנטליים, כגון אלה המשמשים שחזור מלא של הפה, או כתרי שיניים יכול להישבר, במיוחד אם הנגיסה שלך הוא misaligned. בנוסף, אם אתם חווים אובדן עצם בלסתכם, השתלים יכולים לשחרר, לשבור או שבר, על פי קולומביה אוניברסיטת קולג ‘לרפואת שיניים.

לעיתים נדירות, אנשים עם כתרי שיניים או שתלים המכילים מתכת עלולים לחוות תגובה אלרגית הגורמת לבעיות במערכת החיסונית ותסמונת העייפות הכרונית בחולי דנטלי, על פי קליבלנד קליניק פאונדיישן.

תגובה אלרגית