תופעות לוואי של קדמיום

בחילה והקאה

קדמיום הוא מתכת כבדה כי הוא רעיל מאוד, אפילו במינונים נמוכים. השימושים הנפוצים ביותר של קדמיום כוללים electroplating, כמה צבעים תעשייתיים וכמה סוגים של סוללות. חשיפה קטלנית קדמיום מתרחשת לפעמים כאשר רתכים יש מרותך ביודעין או סגסוגות מתכת מולחמים המכילים קדמיום. תופעות הלוואי של חשיפת קדמיום יכולות להיות מחולקות בדרך כלל לסימפטומים חריפים הנגרמים על ידי חשיפה קצרה למינון גדול של קדמיום לעומת תסמינים כרוניים הנגרמים על ידי חשיפה חוזרת ונשנית למינונים נמוכים.

ריאות דימום

בליעה של מינון גדול של קדמיום עלולה לגרום לתופעות גסטרואינטסטינליות חמורות. סוג זה של הרעלת אקוטי לפעמים תוצאות כאשר מזון חומצי או משקה מאוחסן במיכל מרופדת עם זיגוג קדמיום ואת קדמיום עלוקות לתוך מזון או משקה, מסביר את הסוכנות עבור חומרים רעילים ומחלות הרישום. כאשר אדם בולע כמות גבוהה של קדמיום, בחילה והקאות הם התוצאה המיידית ביותר. כאבי בטן וכאב עשויים להתרחש גם יחד עם שלשולים. חשיפה אינטנסיבית מאוד עלולה לגרום לדימום במערכת העיכול ולנזק כבד לכבד, לכליות וללב, וכתוצאה מכך למוות.

נזק לכליות

שאיפה של רמות גבוהות של קדמיום יכול גם לגרום תופעות חמורות, מסכנות חיים על הריאות. אם ריכוז גבוה של קדמיום מגיע לריאות, הסימפטומים בדרך כלל אינם מופיעים במשך 4 עד 10 שעות, ובנקודה זו שקיקי האוויר הזעירים בריאות, האלוולי, עשויים להתחיל בדימום, הסוכנות לממצאים רעילים ולדיווחי מחלות. האדם עלול לחוות חום וצמרמורות. קדמיום עשוי גם להגביר את זרימת הדם לריאות, מה שמקשה עוד יותר על הדימום השטחי. הריאות יכולות גם להידלק ולהתנפח ולגרום לנשימה קשה. קרישי דם עשויים להיווצר בכלי הדם הקטנים לאורך הריאות. ההשפעות בדרך כלל מחריפות לאורך זמן ועלולות לגרום לנזק ריאות קבוע או למוות.

מחלת הסרטן

חשיפה כרונית לרמות נמוכות של קדמיום גורמת למתכת להצטבר בכליות. כמו רמות של קדמיום בכליות עולה, הכליות עלולה להיפגע, הפחתת תפקוד הכליות וגורמת חלבון להיות מופרש בשתן, על פי בטיחות תעסוקתית ובריאות המינהל. חשיפה מתמשכת ממושכת לקדמיום עלולה לגרום לכשל בכליות, מצב של סכנת חיים.

סיבוכים אחרים

חשיפה ממושכת קדמיום כבר ידוע לגרום לסרטן. סרטן הריאות וסרטן הערמונית הם שני סוגים של סרטן הנפוץ ביותר שנגרם על ידי חשיפה קדמית כרונית, דוחות בטיחות תעסוקתית ובריאות המינהל.

מחלות ריאה אחרות, כולל ברונכיטיס ונפיחות, יכולות לנבוע משאיפה כרונית במינון נמוך של קדמיום, מסבירה מחלקת שירותי הבריאות של ויסקונסין. כמו כן דווח על מקרים של מחלת עצמות, כולל אוסטאופורוזיס ואוסטיאומליה. בנוסף, חשיפת קדמיום כרונית נקשרה לשינויי שיניים, אובדן חוש הריח ואנמיה, על פי בטיחות ובריאות תעסוקתית