תופעות לוואי של קרם ארניקה

השפעות על העור

קרם ארניקה, או קרם מונטנה של ארניקה, הוא רפואה הומיאופתית המתקבלת מצמח הארניקה. תמציות ארניקה, המתקבלות מהפרח הטרי או המיובש של הצמח, שימשו מאז שנות ה -1500 כטיפול בסוגיות שרירים שונות, כולל נקעים, כאבי שרירים, כאבי ראומטיה, דלקת הנגרמת על ידי שברים ועקיצות חרקים, וכן לטיפול חבורות וריפוי פצעים. עם זאת, arnica יש להשתמש בזהירות כאשר תופעות לוואי חמורות יכול להתרחש.

תופעות לוואי כאשר

קרם ארניקה מוחל בדרך כלל ישירות על העור לטיפול בשריר המושפע. בעוד בטוח בדרך כלל, קרם arnica בשימוש ממושך יכול לגרום לגירויים בעור כולל אקזמה, קילוף או שלפוחיות. בנוסף, תגובות אלרגיות למרכיבים צמח arnica אפשריים, אשר יכול לגרום דרמטיטיס מגע. תזונה תזונתי בריאות מדריך גם דיווחו מקרים של כיבים בפה שנגרמו על ידי שטיפת פה המכילים arnica.

הריון והנקה סיכונים

נלקח פנימי, תמציות arnica הם רעילים ביותר. תופעות הלוואי כוללות סחרחורת, רעידות, גירוי של ריריות, חולשת שרירים, עלייה בסיכון לדימום, הקאות וחריגות לב. זה יכול גם לגרום אי נוחות בבטן ובחילה, נזק הכבד והכליות וכישלון איברים. קרמיקה ארניקה מכילים כמויות קטנות מאוד של ארניקה ולכן בדרך כלל לא מציגים תופעות לוואי כאלה. עם זאת, אם משתמשים בו על פצע פתוח, ארניקה יכולה להיכנס לזרם הדם, ולגרום לאפקט זהה לזו שנלקחה באופן פנימי. מינון גדול של arnica נלקח פנימי יכול להיות קטלני.

אינטראקציות בין תרופתיות

ארניקה אינה מומלצת לשימוש במהלך ההריון. תופעות לוואי של נשים בהריון כוללות גירוי של הרחם, אשר עלול להוביל להפלה ספונטנית או משלוח מוקדם. אלה נובעים בעיקר מהבליעה, אך הם עלולים להיגרם גם על ידי הקרם, אם משתמשים בו על פצע פתוח; ארניקה יכולה להיות מועברת לחלב אם. מאחר שאין מחקרים ידועים על תופעות הלוואי של ארניקה על ילדים צעירים או תינוקות, אין זה מומלץ לשימוש של אמהות מניקות, גם כשמנת.

ארניקה מאטה את תהליך קרישת הדם. לכן, אם נלקח עם תרופות נוגדות קרישה אחרות או תרופות נוגדות טסיות, כגון Warfarin, Hepadrin, Plavix או קומדין, ארניקה עלולה לגרום לדימום מוגבר. בנוסף לתרופות מרשם, arnica יכולה גם לקיים אינטראקציה עם משככי כאבים ללא מרשם ותרופות צמחיות המשפיעות על קרישת דם, כולל אספירין, איבופרופן, נתרן, נתרן או בילנגה.) ארניקה יכולה גם להפחית את היעילות של סטרואידים, כמו גם תרופות לטיפול בלחץ דם גבוה או סוכרת.