תופעות לוואי של תוספי כרום gtf

סקירה כללית

אנשים רבים באופן קבוע לקחת גלוקוז סובלנות פקטור (GTF) כרום תוספת גלולות. מינרל זה נחשב כדי לעזור לשפר את הרכב הגוף של אנשים מנסה לבנות שריר ולאבד שומן, ירידה בעמידות לאינסולין בחולי סוכרת סוג 2 ואפילו כולסטרול נמוך. בדרך כלל, תוספת כרום נחשבת בטוחה וללא תופעות לוואי שליליות. עם זאת, היו מקרים מסוימים של אנשים דיווחו על תופעות לוואי של כרום. כמו עם כל תוספת, להיות בטוח לבדוק עם הרופא או ספק שירותי הבריאות כדי לקבוע את היתרונות הבריאותיים שלה ו / או סכנות פוטנציאליות, בהתאם למצב שלך.

אינסולין עיכוב

למרות הדיווחים על תופעות לוואי כרום הם נדירים, זה כבר ידוע לגרום כמה בעיות על פי אוניברסיטת מרילנד המרכז הרפואי. למרות הכמויות מתון כרום נחשבים כדי לשפר את היעילות של אינסולין, הורמון השולט רמות הסוכר בדם שלך כאשר הוא מקבל גבוה מדי גבוה מאוד מינונים של מינרלים יכולים לעכב את ההורמון. הפרעה זו יכולה לגרום היפרגליקמיה, או רמות גבוהות של סוכר בדם, אשר עצמה יש כמה השפעות שליליות, כולל צמא מוגזם השתנה, רמות אנרגיה נמוכה ואפילו בלבול תרדמת. זה לא היה ידוע היטב כמה כרום עלול לגרום לתופעות לוואי אלה, ואת המכון הלאומי לרפואה לא החליטה על הגבול העליון נסבל עבור מינרל זה.

תופעות לוואי אחרות

אחרים, בדרך כלל תופעות לוואי קלות של תוספת כרום דווחו. אלה כוללים גירוד ו שטיפה של העור ואת גירוי של הבטן. חלק מהאנשים דיווחו על פעימות לב מהירות ולא סדירות לאחר נטילת כרום, ועדיין אחרים סברו כי המינרלים גרמו לתפקוד הכבד שלהם. בנוסף, שני מקרים מדווחים של נזק לכליות יוחסו ל- GTF כרום, על פי אתר האינטרנט של אוניברסיטת מרילנד. עם זאת, מקרים של תופעות לוואי אלה כל כך נמוך, כי הם לא יכולים להיות קשורים באופן מוחלט עם כרום, אם כי התוספת לא נשללה. ככזה, אתה צריך לקחת תוספי כרום במתינות כמו כל דבר אחר, במיוחד אם הבטן שלך, הכבד, דרכי השתן או העור נוטים להיות רגישים.

אינטראקציות בין סמים ואלרגיות

אתה יכול להיות אלרגי GTF כרום ספקים, למרות אלרגיות כאלה נדירות. אתה צריך לחפש עזרה חירום אם אתה חווה סימנים של תגובה אלרגית לאחר כרום לצרוך, הכוללים קשיי נשימה, כוורות על העור שלך או נפיחות של השפתיים, הלשון או הגרון. תוספי Chromium יכול גם אינטראקציה עם תרופות טיפוליות אתה עלול לקחת. תרופות מסוימות, כגון נוגדי חומצה, סטרואידים ומעכבי משאבת פרוטון, משנות את תכונות העיכול של הבטן וממנעות מהגוף לספוג כרום. בנוסף, כרום משפר את ההשפעות של תרופות אחרות, כגון חוסמי ביתא, אינסולין, חומצה ניקוטינית, תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידליות (NSAIDS) ומעכבי פרוסטגלנדין. אם אתה לוקח את כל התרופות האלה באופן קבוע, כדאי להתייעץ עם הרופא שלך לפני הוספת תוספת כרום לתזונה.