תופעות לוואי של תמצית פירות דובדבנים

סקירה כללית

דובדבנים הם מגוון אחד של עשירים מזין, אדום וכחול גרגרי יער. היתרונות הבריאותיים של דובדבנים מתקבלים בצורה נעימה ביותר כאשר אוכלים את הפרי כולו, אשר מספק גם נוזל וסיבים. השלמה עם תמצית פירות דובדבן, לעומת זאת, עשוי לספק חלופה קיימא כאשר הפרי אינו זמין. על פי WholeHealthMD.com, הפלבנואידים נוגדי החמצון הנמצאים בדובדבנים ותמציות פרי הדובדבנים יכולים להפחית את הדלקת, לעזור להרוס רדיקלים חופשיים, להפחית את הכאב ולהקל על אלרגיות, בין שאר היתרונות.

תגובות אלרגיות

כמו בכל מזון, יש פוטנציאל לתגובה אלרגית לתמצית דובדבנים אצל אנשים רגישים לדובדבנים. Foodallergens.info מסביר כי ישנם שני סוגים עיקריים של תגובות אלרגיה לדובדבנים, כאשר התרחשות של כל אחד מהם נמצא באזור גיאוגרפי מובהק: תגובה אוראלית מקומית שכיחה בקרב צפון אירופה, בעוד שתסמינים סיסטמיים חמורים יותר משפיעים בדרך כלל על אלה מאזורי הים התיכון. זה רעיון טוב כדי למנוע תמצית דובדבנים אם יש לך אלרגיה פירות דובדבן שלם או פירות אבן אחרים.

הקונה היזהר

כאשר לוקחים את התוסף התזונתי, תמצית דובדבן כללה, מתעוררות שאלות לגבי בטיחות המוצר הסופי שנרכש, גם כאשר המחקר המדעי קבע את התועלת הבריאותית הטבועה בחומר נתון. תעשיית התוספים התזונתיים אינה מוסדרת במידה רבה, בניגוד למוצרים פרמצבטיים ולאוכל, אשר שניהם מוסדרים על ידי הממשלה. בעוד הדיון המשפטי ממשיך על הצורך לווסת תוספי תזונה, לכלול את הרופא שלך בבחירה של מוצרים לחלץ דובדבנים ותוספי תזונה אחרים.

הטבות פוטנציאליות

“המרכז הלאומי לביוטכנולוגיה מידע” מדווח כי דובדבנים חמוצים יש רמות גבוהות של אנתוציאנינים, פלבנואידים, כי הם דיווחו לעכב את הצמיחה של תאים סרטניים ולספק chemotherapeutic להשפיע על מחלות מסוימות. אלה היתרונות הפוטנציאליים, יחד עם המאפיינים אנטי דלקתיות דיווחו של אנתוציאנינים, עולה כי נטילת תמצית דובדבן יכול לשפר את הבריאות. חשוב לדון בכל תוספי תזונה ותוספי צמחים עם הרופא שלך לפני שהם לוקחים אותם.