תופעות לוואי של Blackberry שחור

אפקטים רעילים

מבין כמה סוגים של זקן או עץ ססגוני, אנשים אחד בדרך כלל להשתמש כתרופה צמחי מרפא הוא Sambucus nigra, הידוע בכינויו הבכור האירופי או Blackberry שחור. פרחים אלדברי ופירות יער הם החלקים העיקריים של הצמח בשימוש מסורתי תרופות צמחיות לרפא שפעת, הצטננות, חום, סינוס זיהום ועצירות. אלדברי גורם לתופעות לוואי מועטות כאשר משתמשים במינונים המומלצים במשך חמישה ימים או פחות, על פי המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד.

השפעות משתנות

Blackberry יכול להיות רעיל כי הוא מכיל חומר כימי הקשורים ציאניד. עלים, זרעים לנבוח של עץ זה עלול לגרום להשפעות רעילות אם נצרך, ולכן יכול לאכול herberberes שאינם בשל או לא מבושל ביסודיות. בליעה של כל החומרים האלה עלולה להוביל להשפעות הקיבה והמעיים, כולל התכווצויות בטן, בחילה, הקאות ושלשולים חמורים, כפי שהוסבר על ידי המכון הלאומי לבריאות בארה”ב. השפעות רעילות אפשריות אחרות כוללות סחרחורת, כאבי ראש, חולשה, קצב לב מהיר והתקפים.

דם הסוכר אפקטים

תוספי אלברברי עשויים להגביר את השתן משום שלפרח יש השפעות משתנות, על פי המרכז הארצי לרפואה משלימה ואלטרנטיבית. חומרים משתנים מסייעים לחסל נוזלים עודפים מהגוף. NCCAM ממליץ לאנשים לוקחים תרופות משתן צריך להיות זהיר לגבי נטילת תוספי אלברברי. בנוסף, בגלל הבכור עשוי להיות השלשלים אפקטים, אנשים לא צריכים לקחת אבודים יחד עם מוצרים משלשל.

תגובה אלרגית

הזקן עשוי להוריד את רמות הסוכר בדם, והמכונים הלאומיים לבריאות מייעצים לאנשים הנוטלים תרופות כגון מטפורמין או אינסולין כדי לווסת את רמת הסוכר בדם כדי להיות זהירים בנוגע לשימוש בתוספי סיד. נטילת אולדבררי יחד עם תרופות אלו עשוי להגדיל את הסיכון לפתח סוכר בדם נמוכה, מצב המכונה היפוגליקמיה.

שיקולים לנשים

כמו כל תרופה צמחית, כמה אנשים עשויים לחוות תגובה אלרגית שחור אלכמניות, במיוחד מן הגבעולים טריים זקן, על פי המכונים הלאומיים לבריאות. הסימנים כוללים פריחה או קושי לנשום. תגובה אלרגית Blackberry שחור צריך להיחשב חירום רפואי.

ל- Eldberberry יש סיכון תיאורטי לגרום למומים מולדים, הפלות או לידה מוקדמת. המכונים הלאומיים לבריאות מזהירים נשים הרות ומניקות שלא להשתמש בסיד.