תופעות לוואי של l-phenylalanine

סקירה כללית

Phenylalanine הוא סוג של חומצת אמינו כי הגוף שלך משתמש כדי ליצור חלבונים סוגים מסוימים של כימיקלים במוח. ישנן שלוש צורות של פנילאלנין: L-phenylalanine, בצורה טבעית המתרחשת של חומצת אמינו זו, D-phenylalanine, צורה סינתטית של חומצת אמינו זו, ו- DL-phenylalanine, שילוב של שתי צורות ראשונות של חומצת אמינו זו. שוחח עם הרופא שלך אם אתה נתקל תופעות לוואי לאחר צריכת מזון פריטים המכילים L-phenylalanine.

הכהה של העור

צריכת L-phenylalanine עלולה לגרום להכהות יוצאת דופן של העור, תופעת לוואי הנקראת היפרפיגמנטציה. היפרפיגמנטציה עשויה להתרחש בכל אזור של הגוף שלך, אבל יכול להיות בולט ביותר על עור הפנים שלך. תופעת לוואי זו של L-phenylalanine עלולה להיות מטרידה ויכולה לגרום לשינוי צבע קבוע או מתמשך. לחלופין, השפעה זו של L-phenylalanine עשויה להיות מועילה עבור אנשים שיש להם ויטיליגו, מצב שבו כתמי עור לבנים לפתח על פני הגוף, המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד מסביר.

Phenylketonuria תסמינים

L-phenylalanine עלול לגרום לתופעות לוואי חמורות אצל אנשים שיש להם מצב רפואי שנקרא phenylketonuria. Phenylketonuria, המכונה גם PKU, הוא מצב גנטי בירושה המונע את הגוף מסנתז האנזים הנדרש לשבור פנילאלנין. הסימפטומים הקשורים PKU בדרך כלל לפתח בתינוקות מושפעים זמן קצר לאחר הלידה. תסמיני PKU כוללים התקפים, פריחה בעור, היפראקטיביות, בעיות חברתיות או התנהגותיות, צמיחה מתמשכת או פיגור שכלי, דוחות MayoClinic.com. אתה יכול גם להבחין כי שתן של התינוק, העור או נשימה פולט ריח מעופש במיוחד. אם התינוק שלך מציג את כל הסימפטומים האלה, יש לו הערכה על ידי רופא מקצועי בהקדם האפשרי. סימפטומים PKU יכול להיות מנוהל על ידי צמצום ושליטה על כמות פנילאלנין התינוק שלך צורכת.

DL-Phenylalanine תופעות לוואי

תופעות לוואי נוספות עלולות להתרחש בעקבות טיפול בתוספים המכילים DL-phenylalanine. ילדים שקיבלו תוספי DL-phenylalanine עשויים להופיע בצורה היפראקטיבית או חרדה במיוחד, דוחות UMMC. מינון גבוה של תוספת זו עלול גם לגרום לכאב ראש או תופעות לוואי הקשורות לבטן, כגון צרבת או בחילה. אם תופעות לוואי אלה נמשכות או הופכות חמורות, חפשו טיפול נוסף מהרופא.