תסמינים חמורים של מגנזיום & חסר ויטמין D

סקירה כללית

מגנזיום וויטמין D הם חומרים מזינים חיוניים הגוף שלך צריך לתפקד. ויטמין D מסייע לווסת את רמות הסידן ולבנות עצמות חזקות. השרירים, הלב, השיניים והעצמות שלך דורשים כל מגנזיום. יתר על כן, מגנזיום משמש כדי לשלוט על רמות של מינרלים חיוניים, כגון נחושת, אשלגן, אבץ וויטמין D. לקויות בשני החומרים המזינים האלה יכול להוביל למגוון של תופעות לוואי.

הפרעות נוירולוגיות

אם אתם מפתחים חוסר מגנזיום, אתם עשויים לסבול ממספר רב של הפרעות נוירולוגיות. חרדה, עצבנות, עצבנות, הפרעות שינה ובלבול הם כולם תסמינים חמורים של מחסור במגנזיום, מדווח המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד. הפרעות נוירולוגיות אלה מצביעות על הידרדרות מוחך ועצבים אחרים. במקרים חמורים ייתכן אפילו סובלים התקפים מסכני חיים. אם זה נמשך במשך תקופה ארוכה של זמן, העצבים שלך עלול להיות פגום לצמיתות.

קצב לב חריג ולחץ דם נמוך

הלב וכלי הדם זקוקים למגנזיום כדי להסדיר כראוי את זרימת הדם. ללא מגנזיום, ניתן לפתח הפרעות קצב או קצב לב לא נורמלי, וכן ירידה משמעותית בלחץ הדם, על פי המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד. על ידי עצמם תופעות אלה הם מסוכנים, אבל יחד הם יכולים לגרום לסיבוכים רציניים. אם אתה כבר סובל ממחלות לב, תופעות הלוואי עלול להחריף את המצב שלך.

ויטמין D ההתנגדות

אחד הפונקציות החשובות יותר של עזרי מגנזיום בקליטה נכונה של ויטמין D. ובמקרים של מחסור חמור במגנזיום, אתה עלול לפתח עמידות לוויטמין D, על פי מאמר שפורסם ב “American Journal of Clinical Nutrition”. למרות שאתה לוקח מספיק ויטמין D, הגוף שלך אינו מסוגל להשתמש בו בשל חוסר מגנזיום. ללא ויטמין D ומגנזיום, אתה לא תוכל לאזן כראוי את רמות הסידן והזרחן, אשר יכול להוביל הפרעות בקצב הלב ועוויתות שרירים.

עצמות חלשות

מחסור בוויטמין D לעיתים קרובות מחריף את חוזק העצם ואת המבנה. אצל ילדים מצב זה נקרא רככת, במבוגרים זה נקרא אוסטיאומלאציה. אצל ילדים, מחסור בוויטמין D גורם לצמיחה לא תקינה של העצמות הארוכות, מה שגורם לקומה נמוכה ולעיוותים השלדיים. Osteomalacia במבוגרים מייצר עצמות חלשות כי הם נוטים שבר ו נקע. או מחלה יכולה להיות מטופלים על ידי טיפול ויטמין D להשלים, אבל בדרך כלל עיוותים עצם קשה לתקן.