תרגילי גלישה עצביים

סקירה כללית

תרגילי גלישה עצביים מעודדים את העצבים לדאות בצורה נורמלית בזמן שאתם מזיזים את המפרקים. עצב לא יחליק אם הוא נפגע. לכן, תרגילי גלישה עצביים משמשים לעיתים קרובות לאחר ניתוח או כחלק מתוכנית שיקום מפציעה. אזורים נפוצים לפעילות גופנית כוללים את הידיים, האמות והצוואר. לחץ על האולנאר, חציון או עצבים רדיאלי של הזרוע עשוי להיות משוחרר עם תרגילי גלישה עצביים.

תרגיל עצבי אולנאר

לחץ על העצב האולנרי עלול לגרום לעקצוץ באצבעות הקטנות של אצבעות הידיים או המרפק. תרגיל גלישת עצבים אתה יכול לעשות כחלק מתוכנית מנהרה אולנארית כרוך עומד גבוה מחזיק את הזרוע הפגועה לצד שלך. לכופף את פרק כף היד שלך כך כף היד שלך פונה התקרה וכופף את המרפק מעט. פרק כף היד עשוי להישמר ניטרלי אם כיפוף פרק היד הוא מכאיב מדי. הרם את היד לכיוון התקרה גבוה ככל שתוכל עד שאתה נתקל יותר עקצוץ ביד או מרפק. זרוק את היד על 20 מעלות ו להטות את הצוואר לכיוון הכתף הנגדית שלך. ליישר את הצוואר ולאחר מכן להטות אותו שוב פעמיים.

חציון תרגיל עצבי

עקצוץ באגודל ובאצבעות, למעט האצבע הקטנה, עשוי להצביע על לחץ על העצב החציוני. כדי לעשות תרגיל גלישה עצביים עבור העצב החציוני, החזק את הזרוע המושפעת לפניך עם כף היד שלך מול הרצפה ולעשות אגרוף. לכופף את היד למטה. תביא את היד שלך בחזרה ישר ו splay את האצבעות כלפי חוץ. סובב את האמה כך שהכף שלך פונה לתקרה. תפוס את בסיס האגודל עם היד השנייה שלך ומשוך בעדינות כלפי מטה על האגודל. לבצע סך של שמונה חזרות.

תרגיל עצבי רדיאלי

העצב הרדיאלי הוא האחרון מבין שלושת העצבים העיקריים בזרוע. הוא פועל לאורך אגודל האגודל של האמה. תרגיל אחד של גלישת עצבים עבור העצב הרדיאלי מתחיל לעמוד עם הזרוע המושפעת אל הצד שלך כאילו אתה מחזיק מגש לפני הכתף. המרפק כפוף והכף פונה אל התקרה. פרק כף היד כפוף, האצבעות פונות הרחק ממך לצד והמרפק מצביע לעבר הרצפה. תסתכלי ישר קדימה. סובבו את זרועו לעבר הכתף ההפוכה שלכם, כך שהמרפק שלך מצביע מעט כלפי מעלה. כף היד שלך נמצאת מול הכתף הנגדית שלך עם כף היד שלך באלכסון, כך שהאצבעות שלך מצביעות כלפי מעלה בזווית. באותו הזמן שאתה לסובב את היד, להטות את הראש באותו כיוון. לעשות שלושה עד שמונה חזרות.