תרופות המגבירות את הטריגליצרידים

אנטי פסיכוטיות

רמות גבוהות של טריגליצרידים, סוג של שומן המספק אנרגיה לגוף, בדם יכול להעלות את הסיכון למחלות לב ושבץ, מזהיר Medline Plus. בעוד הנטייה לפתח רמות טריגליצרידים גבוהות יכולה לעבור בירושה, רמות הטריגליצרידים יכולות לעלות גם בשל מצבים רפואיים כגון סוכרת, השמנת יתר ומחלות כבד. סוגים מסוימים של תרופות גם יכול להעלות את רמות הטריגליצרידים מעל לגבול הרגיל של 150 מיליגרם לכל deciliter (mg / dL).

תרופות לחץ דם

תרופות אנטי פסיכוטיות ניתנות לטיפול בהפרעות כגון מחלה דו קוטבית וסכיזופרניה. תרופות אנטי-פסיכוטיות מסוימות יכולות להעלות את רמות הטריגליצרידים, במיוחד תרופות המסווגות כטיפוסיות, הכוללות clozarine ו- Clanaril ו- Olanzapine (Zyprexa), דיווחה דבורה אנטאי-אוטונג בגיליון אפריל-יוני 2004 של “פרספקטיבות בפסיכיאטריה”.

אסטרוגן

מספר סוגים של תרופות ללחץ דם יכולות להשפיע על רמות הטריגליצרידים. משתנים — אשר להקטין את נפח הדם כדי להקטין את כמות הדם להיות נאלץ דרך כלי הדם — במינונים יותר מ 50 מיליגרם ליום יכול להגדיל את רמות הטריגליצרידים, המומחים הדו”ח. השפעה זו עשויה לפתור בתוך שנה. חוסמי ביתא הם סוג נוסף של תרופות המשמשות להורדת לחץ הדם. חוסמי ביתא פועלים על ידי חסימת ההשפעות של אפינפרין, הידוע גם בשם אדרנלין, על הגוף. חוסמי ביתא מאיטים את קצב הלב, ולכן זה דורש פחות חמצן ודם כדי לשאוב ביעילות. חוסמי ביתא יכולים גם להעלות את רמות הטריגליצרידים מעט, אם כי ההשפעה עשויה להיות זמנית. החוקרים מסבירים כי רמות גבוהות יותר של חוסמי ביתא כגון Atenolol (Tenormin), metoprolol (Lopressor) ו- propanolol (Inderal) נוטים יותר להעלות את רמות הטריגליצרידים מאשר לחוסמי בטא חדשים יותר, כגון carvedilol (Coreg) ו- nebivolol (ביסטולי).

רטינואידים

אסטרוגן בצורה סינתטית נמצא גלולות למניעת הריון ותחליפי הורמונים. אסטרוגן יכול להעלות את רמות הטריגליצרידים, אבל זה עשוי להתקזז על ידי פרוגסטרון סינתטי, או פרוגסטין, בגלולה למניעת הריון, אשר מורידה את רמות הטריגליצרידים, על פי MSN Health and Fitness.

סטֵרֵאוֹדִים

רטינואידים הם תרופות המשמשות לטיפול באקנה. אחד הידוע רטינואיד isotretinoin (Accutane). מאחר ורטינואידים מעלים את רמות הטריגליצרידים, רוב הרופאים בודקים את רמות הטריגליצרידים לפני תחילת הטיפול, וכל ארבעה עד שישה שבועות לאחר מכן, כל עוד אדם נוטל את התרופה, כך קובע מערכת הבריאות של אוניברסיטת מישיגן.

תרופות סטרואידים לעיתים קרובות prescribed כדי להפחית את הדלקת. אנשים רבים גם לקחת סטרואידים אנבוליים לבנות מסת הגוף. שני סוגי סטרואידים יכולים להעלות את רמות הטריגליצרידים. סטרואידים גם מגבירים את התיאבון, אשר יכול להגדיל את צריכת מזונות עם רמות גבוהות של שומן להעלות רמות עוד יותר, מרסל קאסוואנט, MD, של אוניברסיטת אוהיו מסביר על בריאות נטו.