תרופות המסייעות לנשים להיכנס להריון

סקירה כללית

נשים רבות הנאבקות להרות תינוק הופכות לתרופות פוריות לעזרה. למרות אפשרויות רבות של תרופות פוריות בהצלחה לקדם ביוץ בריא ולהגביר את הסבירות של התפיסה, תרופות אלה יכולים גם לגרום לידות מרובות ותופעות לוואי לא רצויות. נשים צריכות תמיד לדבר עם רופא על סיכונים אפשריים לפני השימוש בתרופות פוריות.

קלומיפן

Clomiphene מעודדת את הייצור של הורמונים FSH ו- LH, אשר לעורר את הצמיחה של זקיק השחלות המכיל ביצה. למרות הרופאים לעתים קרובות לרשום את התרופה לנשים עם תסמונת שחלות פוליציסטיות או הפרעות ביוץ אחרות, תרופות משפר את הפוריות בנשים הביוץ בדרך כלל גם, מציין MayoClinic.com. זה הופך את הטיפול לטיפול קו ראשון במקרים רבים של אי פוריות לא מוסברת.נשים בדרך כלל לקחת clomiphene בעל פה בצורת גלולה במשך חמישה ימים רצופים בתחילת המחזור החודשי שלהם, הביוץ 5 עד 12 ימים לאחר נטילת הגלולה האחרונה. תופעות לוואי של clomiphene עשויים לכלול כאבי בטן, נפיחות של השחלות, כאבי ראש, עייפות, ראייה מטושטשת, דיכאון ועלייה במשקל. זה גם עלול לגרום ציסטות בשחלות, מציין המועצה המייעצת הרפואית של BabyCenter.com, אבל זה נדיר. נשים על clomiphene יש סיכוי של 10 אחוז להרות תאומים.

גונדוטרופינים

שלא כמו clomiphene, gonadotropins לעבוד על ידי גירוי השחלה ישירות. רופא בדרך כלל רושם gondotropins עבור נשים עם תסמונת השחלות polycystic, ליקוי פאזה לוטאלי או מי יהיה עוברים טיפול פוריות טכנולוגיה בסיוע. הם גם עשויים לרשום את התרופה עבור נשים שלא הגיבו היטב כדי clomiphene. גונדוטרופינים בדרך כלל לגרום לנשים לייצר כמה ביצים בו זמנית. נשים לוקחות את התרופה באמצעות זריקות לתקופה של שבעה עד 12 ימים בתחילת המחזור החודשי שלהן. תופעות הלוואי כוללות רוך בטן, שימור נוזלים, נפיחות ועלייה במשקל. נשים מסוימות עשויות גם למצוא את זה קשה או לא נעים לתת לעצמם זריקות. לנשים הנוטלות גונדוטרופינים יש 10 עד 40 אחוז מתאומות או יותר.

מטפורמין

נשים עם תסמונת שחלות פוליציסטיות משתמשות לעיתים קרובות במטפורמין התרופות כדי לנרמל את רמות האינסולין ולעשות סבירות גבוהה יותר לביוץ. כאשר רמות האינסולין נעשות נורמליות ויציבות, זוגות יכולים לנסות להרות באופן טבעי או להשתמש בהתערבות פוריות נוספת כדי להגביר את הסבירות להתעברות. תופעות לוואי אפשריות של מטפורמין כוללות חולשה, בחילה קלה, שלשולים, כאבי בטן, דלק, הקאות, כאבי ראש או כאבי שרירים, על פי Drugs.com.

ברומוקריפטין

רופאים בדרך כלל רושמים ברומוקריפטין לנשים עם בעיות ביוץ עקב גידול שפיר בבלוטת יותרת המוח. תרופה זו באה בצורה של גלולה, ונשים יכולות לקחת אותה בעל פה או בנרתיק. נשים עשויות לקחת את התרופה למשך מספר חודשים לפני שרמת הפרולקטין נמצאת בטווח נורמלי והן מתחילות לביוץ באופן נורמלי. כאשר זה קורה, זוגות יכולים לנסות להרות באופן טבעי או להשתמש בהתערבויות פוריות אחרות. תופעות הלוואי כוללות בחילה, סחרחורת, עייפות, שלשולים וכאבי ראש. המועצה המייעצת הרפואית של BabyCenter.com מציינת כי כ -90% מהנשים הנוטלות ברומוקריפטין מבייצות כל עוד הן נוטלות את התרופה, ו -65% ל -85% מהנשים הללו נכנסות להיריון.